Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

MiniGranty

Formy współpracy z FemFundem zależą od potrzeb grup i organizacji

Dla osób, które dopiero zaczynają działanie i nie mają doświadczenia w zdobywaniu pieniędzy. Albo mają pomysł na dowolną feministyczną inicjatywę. Nabór odbywa się na początku każdego roku (najczęściej w styczniu):

Dla grup, które nagle potrzebują pilnej kasy. Już teraz, w ciągu najbliższych dni, muszą przeprowadzić feministyczną interwencję lub wykorzystać okazję, która nie może czekać. Nabór trwa bez przerwy, przez cały rok:

Dla grup lub organizacji, które szukają rozwojowego, długotrwałego wsparcia. Którym elastyczna kasa zapewni niezależność, stabilność i bezpieczeństwo finansowe, dzięki czemu będą mogły robić feministyczną pracę na co dzień. Nabór rozpoczyna się jesienią (najczęściej we wrześniu):

Dla osób, które dopiero zaczynają działanie i nie mają doświadczenia w zdobywaniu pieniędzy. Albo mają pomysł na dowolną feministyczną inicjatywę. Nabór odbywa się na początku każdego roku (najczęściej w styczniu):

MiniGranty

MiniGranty to flagowy i cieszący się dużą popularnością program Funduszu Feministycznego dla grup nieformalnych i organizacji feministycznych. Jest to łatwo dostępne, jednorazowe wsparcie finansowe.
Dodatkowo, Grantobiorczynie mogą przedłużyć współpracę z FemFundem o kolejny rok.

Jak zdobyć grant?

Sprawdź, czy spełniacie kryteria

Zwróćcie uwagę na warunki udziału w aktualnej edycji MiniGrantów i priorytety FemFundu opisane w Zasadach

Złóż
wniosek

Opiszcie waszą grupę, wasze miejsce na mapie feminizmu w Polsce i pomysł, który chcecie zrealizować, we wniosku

Weź udział w procesie wyboru

Przeczytajcie wnioski innych grup i wspólnie zdecydujcie, które ze zgłoszonych inicjatyw powinny otrzymać grant

Odbierz grant na waszą inicjatywę

Podpiszcie umowę i działajcie! Wasze plany możecie realizować przez kolejne 6 miesięcy. Powodzenia!

Środki Funduszu Feministycznego w ramach MiniGrantu można przeznaczyć na dowolne feministyczne działania. Co ważne, o tym, do kogo trafią pieniądze, współdecydują same Wnioskodawczynie poszczególnych edycji programu. Dlatego też ubieganie się o ten grant oznacza udział w wyborze innych pomysłów.

Jakie grupy wspieramy

Grantobiorczyniami FemFundu mogą zostać różnorodne inicjatywy, które utożsamiają się z ruchem feministycznym i działają na rzecz praw kobiet, osób queer, niebinarnych, interpłciowych i/lub transpłciowych w różnych miejscach w Polsce.

Ważne jest dla nas wspieranie grup/organizacji, zrzeszających i działających na rzecz osób szczególnie narażonych na dyskryminację.

Nie wspieramy grup/organizacji, które podważają prawa niektórych kobiet, dziewcząt i/lub praw osób queer, niebinarnych, interpłciowych i transpłciowych, ze względu na to kim są, pracę, którą wykonują, lub ich pozycję w społeczeństwie.

Do udziału w MiniGrantach chciałybyśmy szczególnie zachęcić grupy działające na zasadach samoorganizacji, które podejmują decyzje wspólnie o nich dyskutując.

Zapraszamy grupy i organizacje aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi (Łódź, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław).

Prowadzenie niestandardowych feministycznych działań i nowe podejście do rozwiązywania różnych problemów są dodatkowym atutem.

Zasady przyznawania MiniGrantów:

Obecnie nie prowadzimy naboru wniosków – termin ich składania upłynął 6 lutego 2023 roku o godz. 13.00. Wyniki tej edycji znajdziecie na femfund.pl/minigranty-wyniki.

Jednak jeśli macie pomysł na feministyczne działanie, zapraszamy do udziału w następnej edycji MiniGrantów Funduszu Feministycznego. Planujemy ją rozpocząć na początku 2024 roku.

Poniżej możecie zapoznać się z warunkami udziału w edycji 2023 roku, priorytetami Funduszu, a także ze wzorem wniosku w formacie docx i pdf:

 

Zasady MiniGrantów i priorytety Funduszu – docx 79 KB
Zasady MiniGrantów i priorytety Funduszu – pdf 163 KB

 

Wzór wniosku o MiniGrant – docx 80 KB
Wzór wniosku o MiniGrant – pdf 165 KB
Uwaga! Powyższy wniosek zamieszczamy tylko informacyjnie.

Więcej informacji…

na temat ubiegania się o MiniGranty, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdziecie na naszej podstronie Masz pytanie?

Dowiecie się tam m.in. o:

  • zgłaszaniu się do danej edycji MiniGrantów;
  • współdecydowaniu o przyznaniu grantów;
  • pojęciach, które stosujemy w opisie grantów;
  • sposobie rozliczenia grantu.