Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

MiniGranty

Formy współpracy z FemFundem zależą od potrzeb grup i organizacji

Dla osób, które dopiero zaczynają działanie i nie mają doświadczenia w zdobywaniu pieniędzy. Albo mają pomysł na dowolną feministyczną inicjatywę. Nabór odbywa się na początku każdego roku (najczęściej w styczniu):

Dla grup, które nagle potrzebują pilnej kasy. Już teraz, w ciągu najbliższych dni, muszą przeprowadzić feministyczną interwencję lub wykorzystać okazję, która nie może czekać. Nabór trwa bez przerwy, przez cały rok:

Dla grup lub organizacji, które szukają rozwojowego, długotrwałego wsparcia. Którym elastyczna kasa zapewni niezależność, stabilność i bezpieczeństwo finansowe, dzięki czemu będą mogły robić feministyczną pracę na co dzień. Nabór rozpoczyna się jesienią (najczęściej we wrześniu):

Dla osób, które dopiero zaczynają działanie i nie mają doświadczenia w zdobywaniu pieniędzy. Albo mają pomysł na dowolną feministyczną inicjatywę. Nabór odbywa się na początku każdego roku (najczęściej w styczniu):

MiniGranty

MiniGranty to flagowy i cieszący się dużą popularnością program Funduszu Feministycznego dla grup nieformalnych i organizacji feministycznych. Jest to łatwo dostępne, jednorazowe wsparcie finansowe.
Dodatkowo, Grantobiorczynie mogą przedłużyć współpracę z FemFundem o dwa kolejne lata i ostatecznie uzyskać wsparcie o łącznej wysokości ok. 22 000 zł.

Jak zdobyć grant?

Sprawdź, czy spełniacie kryteria

Zwróćcie uwagę na warunki udziału w aktualnej edycji MiniGrantów i priorytety FemFundu opisane w Regulaminie

Złóż
wniosek

Opiszcie waszą grupę, wasze miejsce na mapie feminizmu w Polsce i pomysł, który chcecie zrealizować

Weź udział w procesie wyboru

Przeczytajcie wnioski innych grup i wspólnie zdecydujcie, które ze zgłoszonych inicjatyw powinny otrzymać grant

Odbierz grant na waszą inicjatywę

Podpiszcie umowę i działajcie! Wasze plany możecie realizować przez kolejne 6 miesięcy. Powodzenia!

 

Środki Funduszu Feministycznego można przeznaczyć na dowolne feministyczne działania. Co ważne, o tym, do kogo trafią pieniądze, współdecydują same Wnioskodawczynie poszczególnych edycji programu. Dlatego też ubieganie się o ten grant oznacza udział w wyborze innych pomysłów.

 

Jakie grupy wspieramy

Grantobiorczyniami FemFundu mogą zostać różnorodne inicjatywy, które utożsamiają się z ruchem feministycznym i działają na rzecz praw kobiet, osób queer, niebinarnych, interpłciowych i/lub transpłciowych w różnych miejscach w Polsce.

Ważne jest dla nas wspieranie grup i organizacji, zrzeszających i działających na rzecz osób szczególnie narażonych na dyskryminację.

Do udziału w MiniGrantach chciałybyśmy szczególnie zachęcić grupy działające na zasadach samoorganizacji, które podejmują decyzje wspólnie o nich dyskutując.

Zapraszamy grupy i organizacje aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi (Łódź, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław).

Prowadzenie niestandardowych feministycznych działań i nowe podejście do rozwiązywania różnych problemów są dodatkowym atutem.

 

Zasady przyznawania MiniGrantów

Obecnie nie prowadzimy naboru wniosków – termin ich składania upłynął 15 lutego 2022 roku. Wyniki tej edycji znajdziecie na www.

Jednak jeśli macie pomysł na feministyczne działanie, zapraszamy do udziału w następnej edycji MiniGrantów Funduszu Feministycznego. Planujemy ją rozpocząć na początku 2023 roku.

 

Poniżej możecie zapoznać się z warunkami udziału w edycji 2022 roku, priorytetami Funduszu, a także ze wzorem wniosku w formacie docx i pdf:

Zasady MiniGrantów i priorytety Funduszu – docx
Zasady MiniGrantów i priorytety Funduszu – pdf

Wniosek o MiniGrant – docx
Wniosek o MiniGrant – pdf

 

O czym warto pamiętać przygotowując wniosek o MiniGrant?

Koniecznie zapoznajcie się z warunkami udziału w programie oraz informacją o priorytetach Funduszu Feministycznego.

Uwzględnijcie w swoim wniosku informacje, które pozwolą zrozumieć, w jaki sposób spełniacie warunki udziału w MiniGrantach oraz w jakim stopniu wpisujecie się w priorytety Funduszu. Pamiętajcie, że celem Funduszu jest wspieranie grup i organizacji identyfikujących się z ruchem feministycznym.

Opisując swoją organizację, grupę lub kolektyw, unikajcie przeklejania gotowych fragmentów projektów lub standardowych opisów Waszej grupy lub organizacji.

Pamiętajcie także, że podczas procesu wyboru działań Wasz wniosek będzie czytany przez inne grupy i organizacje ubiegające się o MiniGrant. Dlatego używajcie prostego i zrozumiałego języka, opiszcie konkretnie, co chcecie zrobić. Z tego samego powodu podajcie w treści wniosku tylko te swoje dane i informacje, które chcecie przekazać innym grupom. Nie dotyczy to Waszych danych kontaktowych oraz danych statystycznych dotyczących Waszej grupy – tych informacji nie udostępniamy innym Wnioskodawczyniom.

 

Więcej informacji…

na temat ubiegania się o MiniGranty, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdziecie na naszej podstronie Masz pytanie?

Dowiecie się tam m.in. o:

  • zgłaszaniu się do danej edycji MiniGrantów;
  • współdecydowaniu o przyznaniu grantów;
  • pojęciach, które stosujemy w opisie grantów;
  • sposobie rozliczenia grantu.