Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

The Arab Femmes


Wrocław

MiniGrant: Członkinie grupy zorganizują krąg kobiet pochodzenia arabskiego we Wrocławiu. Plan grupy obejmuje także wsparcie psychologiczne dla kobiet oraz doradztwo prawne, socjalne i asystenturę w języku arabskim. Finałem działania będzie wystawa prac/ rękodzieła.

 

O grupie

Chcemy tworzyć wspólnotę świadomych swoich praw kobiet, zaangażowanych w codzienność Wrocławia i społeczności feministyczne.

The Arab Femmes to grupa czterech osób, które postanowiły stworzyć krąg kobiet pochodzenia arabskiego – bezpieczną przestrzeń wsparcia, wymiany doświadczeń i podejmowania wspólnych działań. Zdają sobie sprawę z tego, że reprezentują grupę szczególnie narażoną na dyskryminację ze względu na pochodzenie, stąd wielkie pragnienie, by każda arabska kobieta w Polsce miała wsparcie społeczności i wiedziała o prawach, które mogą ją chronić.

Takiego miejsca dziś we Wrocławiu bardzo brakuje, dlatego chcemy to zmienić. Jako uchodźczynie pochodzenia arabskiego znamy potrzeby naszej społeczności, bardzo też chcemy być dla siebie wzajemnie wsparciem.

 

selfie uśmiechniętych kobiet pochodzenia arabskiego, są elegancko ubrane.

 

O działaniu

Członkinie The Arab Femmes planują organizować regularne spotkaniami wokół różnych zagadnień i problemów, m.in. praw reprodukcyjnych i seksualnych, sytuacji kobiet i osób LGBTQ+ w Polsce i na świecie, ale również – codziennych wyzwań i trudności życia we Wrocławiu i okolicach. Chcą również zapewniać wsparcie psychologiczne, doradztwo prawne, socjalne i asystenturę dla kobiet w języku arabskim. Jako finał swoich działań przewidują otwartą wystawę prac, dzięki której kobiety pochodzenia arabskiego będą mogły opowiedzieć o sobie i swoich historiach w pierwszej osobie, na własnych zasadach.

 

Kwota grantu: 5000 zł
Fot. z materiałów własnych grupy