Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Zmieniamy świat
aby każda z nas mogła
decydować o sobie,
była wolna i bezpieczna

Zmieniamy świat
aby każda z nas
mogła decydować
o sobie
była wolna
i bezpieczna

Priorytety Funduszu

Wspieramy kolektywy, które stawiają opór patriarchatowi i opresji, skostniałym strukturom władzy i kapitalizmowi. Czasem oznacza to aktywistyczne pogotowie, czasem dbanie o siebie i swoją społeczność.

Wśród grup i organizacji wspieranych przez FemFund są koła gospodyń wiejskich i kolektywy anarchistyczne, edukatorki seksualne i osoby zapewniające pomoc w aborcjach, sportowczynie i artystki, działaczki ekologiczne i uchodźczynie, mamy przed porodem i po porodzie, osoby z niepełnosprawnościami i opiekunki tych osób, osoby trans i te manifestujące na ulicach osoby nieheteronormatywne i niebinarne, emerytki i pracownice walczące o swoje prawa…

Szczególną uwagę poświęcamy grupom i osobom dyskryminowanym.

Chcemy szacunku dla wszystkich osób i gatunków, dla przyrody!

Feministyczna filantropia

FemFund to fundusz dla kobiet, dziewczyn, osób bi, trans, queer i interpłciowych. Zajmujemy się feministyczną filantropią – brzmi dziwnie? To w skrócie wyjaśniamy:
Dajemy kasę na realizację feministycznych planów, aktywistyczne działania, zapewnienie bezpieczeństwa i niezależność.

Oddajemy głos uczestniczkom ruchu feministycznego – to osoby zgłaszające się do programów grantowych współdecydują o tym, do kogo trafiają pieniądze.

Nasza strategia

Tutaj dowiesz się więcej o naszych strategicznych planach i wizji zmiany, do której dążymy. Sprawdzisz, gdzie na mapie polskiego feminizmu się widzimy i jaką rolę chcemy na niej odegrać. Przeczytaj nasz Plan strategiczny:

pobierz

Raport „Jest opresja – jest opór”

W raporcie usłyszycie głosy rzadko brane pod uwagę. Są to w większości doświadczenia grup i organizacji dopiero od niedawna aktywnych w ruchu feministycznym. Aż 30% z tych grup działa na wsi lub w małych miejscowościach. Ponad 80% z nich podejmuje działania bez żadnego budżetu i finansowania z zewnątrz.

Najważniejsze wnioski z raportu i link do publikacji na: femfund.pl/raport