Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności


Toruń

Bezpieczna przestrzeń dla osób LGBTQ+ z Torunia i okolic

Stowarzyszenie Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych Oraz Osób Queer „Pracownia Różnorodności” już od kilkunastu lat działa na rzecz prawnej i rzeczywistej równości osób LGBTQ+ z Torunia i okolic. Prowadzi zarówno działania pomocowe, jak i zwiększające widoczność osób LGBTQ+ i podnoszące świadomość społeczną. Przy Pracowni działa Toruńskie Tęczowe Centrum Wsparcia i Integracji „Równik”, czyli bezpieczna przestrzeń dla osób LGBTQ+, ich miejsce na mapie Torunia, gdzie mogą się spotykać, poznawać i spędzać wspólnie czas, brać udział w warsztatach, szkoleniach i spotkaniach. „Równik” jest tłumnie odwiedzany przede wszystkim przez młodzież oraz młode dorosłe osoby LGBTQ+. Na miejscu można również skorzystać ze wsparcia psychologicznego, seksuologicznego i prawnego.

Logo (czrwony puzzel) na białej fladze, w tle rynek w Toruniul

 

„Mamy świadomość swojego miejsca na pograniczu”

Pracownia to jedyna taka organizacja na mapie Torunia. A „Równik” to jedna z pierwszych tego typu miejsce nie tylko w województwie, ale i w Polsce. „Nasz feminizm to przede wszystkim perspektywa mniejszości – lesbijek, kobiet biseksualnych, transkobiet i innych kobiet nieheteronormatywnych – i wykluczenia wielokrotnego (…) Mamy świadomość swojego miejsca na pograniczu” – deklaruje Stowarzyszenie.

Grant Mocy zostanie przeznaczony na działanie „Równika” tak, aby Centrum mogło działać na dotychczasowych zasadach. Pieniądze z grantu pokryją koszty najmu lokalu, mediów, wynagrodzenie osoby koordynującej pracę Centrum oraz inne wydatki związane z bieżącą dzielnością.

Kwota grantu: 60 000 zł
Fot. z materiałów własnych grupy

 

Granty Mocy w 2022 roku zostały dofinansowane ze środków Urzędu Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec (Federal Foreign Ofiice) w ramach projektu „Civil society dialogue – including all voices”, realizowanego wspólnie z filia.die fraunestiftung.