Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Bydgoskie Siostrzeństwo


Bydgoszcz

Bydgoskie Siostrzeństwo to nieformalna grupa czterech kobiet związanych z Manifą Bydgoską i organizacjami osób LGBT+ w regionie. „Nasza organizacja to twór raczej spontaniczny – przy różnych inicjatywach spotkały się osoby, które czują że muszą robić coś, coś zmieniać. Jesteśmy częścią lewicy socjalnej i interesuje nas feminizm socjalny i faktyczna równość wszystkich ludzi”, mówią bydgoszczanki.

Dostęp do doradztwa laktacyjnego nie powinien być przywilejem

Kiedy na początku 2020 roku padła ostatnia publiczna i bezpłatna poradnia laktacyjna w Bydgoszczy, grupa alarmowała polityków, że oznacza to drastyczne ograniczenie dostępu do doradztwa laktacyjnego. „W Polsce poradnie laktacyjne nie są refundowane, na poradę wyspecjalizowanej konsultantki stać tylko dobrze sytuowane kobiety”, mówią członkinie Bydgoskiego Siostrzeństwa. „Porażka w naturalnym karmieniu dziecka u mam, które tego chcą, znacząco wpływa na samopoczucie tych kobiet”.

Collage pięciu zdjęć, na każdym osoba utożsamiająca się z grupą Bydgoskie Siostrzeństwo.Chcemy, żeby hasło „kiedy państwo mnie nie chroni, swoje siostry będę bronić” wybrzmiewało na wszystkich frontach walki o prawa kobiet

W ramach MiniGrantu Bydgoskie Siostrzeństwo zorganizuje warsztaty na temat laktacji i karmienia piersią dla młodych i przyszłych mam, prowadzone przez certyfikowane konsultantki laktacyjne i położne. „Każda mama, która chce karmić piersią, powinna otrzymać w tym zakresie pomoc. Chcemy, żeby hasło „kiedy państwo mnie nie chroni, swoje siostry będę bronić” wybrzmiewało na wszystkich frontach walki o prawa kobiet, także w opiece poporodowej”, podkreślają bydgoszczanki.

Kwota minigrantu: 4 400 zł

Fot. Materiały własne grupy