Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dłoń”

Suchorze

„Chcemy, aby młode, wiejskie, niepewne siebie nastolatki wyrosły na mądre, silne kobiety”

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dłoń” to grupa 10 nauczycielek ze Szkoły Podstawowej w Suchorzu, które czują się związane ze środowiskiem wiejskim i angażują się na jego rzecz. Założyły funkcjonujący do dziś punkt przedszkolny, organizują warsztaty i spotkania, doposażają szkołę w sprzęt. Będąc blisko nastolatek, obserwują ich zmagania z własnym ciałem, samooceną, zachowaniami rówieśników oraz brakiem dostępu do wiedzy o seksualności i dojrzewaniu. Dlatego uważają, że choć feminizm nie przejawiał się dotąd bezpośrednio w ich działaniach – czas to zmienić! „Chcemy aby młode, wiejskie, niepewne siebie nastolatki wyrosły na mądre, silne kobiety”, mówią.

Rysunek przedstawiający dwie dziewczynki i napis: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Dłoń – (nie)bezpieczne” oraz: „Wszystko jest możliwe... niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu”

 

Lepszy dostęp do informacji o sobie i swoim ciele

W ramach minigrantu nauczycielki przeprowadzą cykl cotygodniowych warsztatów dla uczennic o tematyce dojrzewania, ciała i menstruacji. Sfinansują też kurs samoobrony dla dziewcząt oraz spotkania z dietetyczką i kosmetyczną, by zapewnić dziewczynom lepszy dostęp do informacji o zdrowiu w okresie dojrzewania. Dodatkowo planują stworzyć 100 pakietów higienicznych zawierających podpaski, płyn do higieny intymnej oraz chusteczki nawilżające. Nauczycielki widzą, jakim stresem jest dla wielu uczennic niespodziewane pojawienie się okresu – pakiety będą dostępne dla dziewczyn jako „pierwsza pomoc”.

A po skończeniu minigrantu członkinie stowarzyszenia planują działać dalej!

 

Kwota dotacji: 4 400 zł

Autorki grafiki: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Dłoń”

 

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 736 060 436                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw