Kobiecy krąg w aktywnej stodole

Bieńków

Na rzecz opiekunek osób z niepełnosprawnościami

Kobiecy krąg tworzą trzy dziewczyny z Głogowa, które na co dzień pracują z dziećmi z niepełnosprawnościami jako terapeutki i pedagożki: Kasia zajmuje się masażem, Agata – hipoterapią i dogoterapią, a Asia prowadzi zajęcia w przedszkolu integracyjnym. W swojej pracy widzą, jak bardzo opiekunki osób z niepełnosprawnościami – głównie kobiety, matki – potrzebują odpocząć od codziennego stresu i całodobowej opieki. „Kiedy prowadziłyśmy warsztaty terapeutyczne dla dzieci na wsi, zorganizowałyśmy dla chętnych mam masaże. Dostrzegłyśmy, jak wielka w nich jest potrzeba wytchnienia”. Tak zrodził się pomysł na działanie.

Trzy uśmiechnięte kobiety na tle murowanego budynku stodoły z drewnianymi drzwiami

 

Spotkania relaksacyjne w Aktywnej Stodole

Dzięki minigrantowi dziewczyny zorganizują 2-3 spotkania dla mam dzieci z niepełnosprawnościami w Bieńkowie. Swoje działanie kierują przede wszystkim do kobiet mieszkających na wsi, które zwykle nie mają dostępu do tego rodzaju oferty. Wspólny czas będzie wypełniony masażami, jazdą konną, ćwiczeniami fizycznymi na świeżym powietrzu, konsultacjami i medytacją.

Kasia, Asia i Agata mają nadzieję, że stworzą przestrzeń, która umożliwi kobietom nie tylko odpoczynek, ale też skupienie na sobie: odnowienie kontaktu ze swoim ciałem i wewnętrznym głosem. Zależy im też na przełamaniu poczucia wykluczenia: „widzimy, że mamom dzieci, z którymi pracujemy, doskwiera poczucie wyobcowania. Chcemy, by odnalazły w sobie nawzajem wsparcie”, mówią.

 

Kwota dotacji: 4 400 zł
Fot.: Piotr Wrona

 

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 736 060 436                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw