Kobiecy krąg w aktywnej stodole

Bieńków

Na rzecz opiekunek osób z niepełnosprawnościami

Kobiecy krąg tworzą trzy dziewczyny, które na co dzień pracują z dziećmi z niepełnosprawnościami jako terapeutki i pedagożki: Kasia zajmuje się masażem, Agata – hipoterapią i dogoterapią, a Asia prowadzi zajęcia w przedszkolu integracyjnym. W swojej pracy widzą, jak bardzo opiekunki osób z niepełnosprawnościami – głównie kobiety, matki – potrzebują odpocząć od codziennego stresu i całodobowej opieki. „Kiedy prowadziłyśmy warsztaty terapeutyczne dla dzieci na wsi, zorganizowałyśmy dla chętnych mam masaże. Dostrzegłyśmy, jak wielka w nich jest potrzeba wytchnienia”. Tak zrodził się pomysł na działanie.

Trzy uśmiechnięte kobiety na tle murowanego budynku stodoły z drewnianymi drzwiami

 

Spotkania relaksacyjne w Aktywnej Stodole

Dzięki minigrantowi dziewczyny zorganizowały 3 spotkania dla mam dzieci z niepełnosprawnościami w Bieńkowie. Chciały dotrzeć przede wszystkim do kobiet mieszkających na wsi, które zwykle nie mają dostępu do tego rodzaju oferty. Wspólny czas wypełniony był masażami, jazdą konną, ćwiczeniami fizycznymi na świeżym powietrzu, konsultacjami i medytacją.

Dla Kasi, Asi i Agaty najważniejsze jest, że stworzyły przestrzeń, która umożliwiła kobietom nie tylko odpoczynek, ale też skupienie na sobie: odnowienie kontaktu ze swoim ciałem i wewnętrznym głosem. „Nasz projekt dał uczestniczkom przestrzeń do chwili wytchnienia, złapania dystansu od codzienności, uśmiechu, wyjścia z domu, poznania nowych osób. Cieszy nas też, że uczestniczki nawiązały ze sobą fantastyczne relacje i wiemy, że nawet spotykały się poza projektem”.

 

Kwota dotacji: 4 400 zł
Fot.: Piotr Wrona

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw