Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych


Ciągle jeszcze jesteśmy idealistkami

Stowarzyszenie Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych (MIR) istnieje od 2016 roku, ale jego członkinie działały już wcześniej jako grupa nieformalna. Obecnie do MIR należy osiem aktywistek. Zajmują się przeciwdziałaniem przemocy ze względu na płeć, edukacją antydyskryminacyjną, działaniami herstorycznymi. Promują WenDo – warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet, zamalowują nienawistne napisy na murach, tworzą murale poświęcone kobietom, organizują festiwal Kręgi Kobiet, wydają feministyczny kalendarz, organizują warsztaty stolarskie dla kobiet. “Ciągle jeszcze jesteśmy idealistkami wierzącymi, że lepszy i równiejszy świat jest możliwy i że nasze trzy grosze dorzucone do tej walki o wolność  i równość to droga ku realnym zmianom”.

osoby z pędzlami i wałkami w dłoniach stoją w lini przed murem pomalowanym na żółto

Własnym głosem

Członkinie MIR prowadzą różne zajęcia z kobietami osadzonymi w areszcie śledczym w Opolu i to z nimi zrealizowały swój pomysł na feministyczny minigrant. W ramach grantu osadzone wzięły udział w warsztatach samoobrony i asertywności dla kobiet WenDo oraz wspólne z członkiniami MIR przygotowały spektakl „Gorzka Czekolada”, który otrzymał wyróżnienie za „szacunek dla detalu scenicznego i głęboko humanistyczne przesłanie” na tegorocznym V Przeglądzie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu.

“Osoby osadzone w zakładach karnych spotykają się z niechęcią, ostracyzmem czy wręcz agresją zarówno ze strony społeczeństwa jak i personelu takich placówek. Chcemy oddać im głos i pokazać jak wiele mogą zrobić zarówno dla siebie jak i społeczności lokalnej.” – mówią dziewczyny z MIR.

 

Kwota dotacji: 4400,00 zł

Zdjęcie: Stowarzyszenie Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych