Nazywam się Miliard Niepołomice

Niepołomice

Lokalne feministki

Nieformalną grupę Nazywam się Miliard Niepołomice tworzy sześć kobiet, których połączyła działalność feministyczna w ich miejscowości. Razem zorganizowały obchody One Billion Rising/Nazywam się Miliard i Czarny Protest. Angażują się też w działania wokół kampanii 16 dni przeciwko przemocy wobec kobiet. „Grupa powstała po to, by w niewielkiej miejscowości jaką są Niepołomice zaznaczyć, że sprawy kobiet i ich problemy są równie ważne, jak wszędzie indziej”.

Dobre relacje

Dzięki wsparciu z minigrantu grupa Nazywam się Miliard Niepołomice zorganizuje cykl spotkań dla młodzieży na temat seksualności i tworzenia zdrowych relacji. Osoby uczestniczące w zajęciach dowiedzą się czym jest przemoc seksualna i jak ją rozpoznać. Krytycznie przyjrzą się popkulturze, które nie jest wolna od seksizmu, homofobii i kultury gwałtu. W ten sposób uczestniczki i uczestnicy warsztatów wzmocnią swoją umiejętność tworzenia bezpiecznych relacji. Niestety młode osoby najczęściej nie mają możliwości sensownego przegadania tematów związanych z bezpieczniejszym seksem i relacjami w szkole.

Kwota dotacji: 4400,00 zł

Zdjęcie: Nazywam się Miliard Niepołomice

kontakt@femfund.pl     tel. 736 060 436

ul. Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa

KRS: 0000714824      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw