Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia

Koteże

„Po prostu słuchamy się i jesteśmy na siebie otwarte, ale walka ze stereotypami nie ma formy rewolucji, tylko wieloletnich zmian, procesów, takich działań jak to nasze”

O grupie

Stowarzyszenie działa już od 15 lat, a motywacją do działania jest walka ze stereotypowym postrzeganiem kobiet wiejskich wyłącznie jako gospodyń domowych, a jednocześnie mężczyzn – jako osób decyzyjnych, ważniejszych, mądrzejszych.
Grupa stara się zapewnić kobietom ze swojej wsi możliwości wszechstronnego rozwoju. Starają się zachęcać je do myślenia o tym, że one też są ważne, że mogą się skupić na swoich potrzebach, że oprócz obowiązków mają również prawa. Prowadzą edukację dotyczącą równości społecznej i ekonomicznej.

„Problem nietrzymania moczu to problem nie tylko zdrowotny, ale też społeczny, obniżający samoocenę kobiet i powodujący izolację, a nawet depresję”

Grupa kobiet w ludowym stroju pozuje wśród zieleni

O działaniu

Członkinie stowarzyszenia chcą poruszyć ważny, choć jednocześnie wstydliwy dla wielu osób temat nietrzymania moczu u kobiet. Przeprowadzą cykl warsztatów dla kobiet mieszkających na wsi. Będą to spotkania z fizjoterapeutką zajmującą się tym tematem, a także z psycholożką. Grupa chce w ten sposób odpowiedzieć na dwie ważne potrzeby: godności w codzienności oraz uważności na problemy kobiet.

Kwota grantu: 4 900 zł
Fot. z materiałów własnych grupy

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw