Kopacze-Diggers

Młock-Kopacze

Centrum odpoczynku i edukacji

Kolektyw Kopacze-Diggers to dziewięć osób (kobiet, osób queer i osób niebinarnych) zainteresowanych budowaniem alternatywy dla kapitalizmu. Tworząspołeczność opartą na wartościach takich jak równość, miłość i szacunek. We wsi Młock-Kopacze (województwo mazowieckie) kolektyw rozwijaja centrum dla akstywistek i aktywistów – miejsce służące odpoczynkowi i organizacji stacjonarnych warsztatów, kursów i obozów.

Letni obóz kłirowo-feministyczny

W lipcu 2018 roku w Kopaczach odbędzie się tygodniowy obóz kłirowo-feministyczny dla około 50 osób z różnych krajów. Przez tydzień osoby uczestniczące w obozie będą mogły wziąć udział w wielu warsztatach i dyskusjach oraz wymienią się swoimi doświadczeniami wokół tematów takich jak feminizm czy queer.  Będzie to czas na radość, wzmocnienie i zsieciowanie osób zaangażowanych w różne ruchy emancypacyjne.

Grant Funduszu posłużył Kopaczom do zakupu drewna konstrukcyjnego, śrub, kątowników, elementów zadaszenia, garnków i innego wyposażenia kuchni (noże, deski do krojenia itp.). Z tych materiałów zudowano infrastrukturę obozu, m.in. toalety kompostowych.

Kwota dotacji: 4350,00 zł

Zdjęcia: Agata Kubis

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw