Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Rugby Kobiet


Kraków

Pogotowie Feministyczne: pilny grant na założenie i pierwsze działania klubu rugbistek

 

O grupie

Zmęczone tym, że w klubie zawsze byłyśmy traktowane jak zbędny dodatek o najniższym priorytecie, w końcu postanowiłyśmy z niego wystąpić, kiedy klub uciszał wszystkie nasze próby rozmowy i wyrzucił jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek i naszą byłą trenerkę.

Kraków Rugby Kobiet to grupa dziewczyn i kobiet, do niedawna tworzących żeńską sekcję rugby w klubie Juvenia Kraków. Na koncie mają brązowy medal Mistrzostw Polski i doświadczenie w przygotowywaniu zawodniczek do występów w Kadrze Narodowej Rugby Kobiet. Odeszły w proteście przeciwko dyskryminacji kobiet przez klub i założyły własny, pierwszy żeński klub rugby w Polsce.

 

Zespół rugby kobiet pozuje do zdjęcia na boisku, w tle miasto.

 

O działaniu

Budujemy samodzielną wspólnotę sportową kobiet, która będzie działać z wrażliwością na potrzeby zawodniczek, bez przemocy i dyskryminacji. Chcemy dać aktywnym zawodniczkom możliwość kontynuowania swojej rugbowej pasji i rozwoju. Chcemy stworzyć kolejnym kobietom w Krakowie możliwość spróbowania sił w rugby w drużynie, w której zawodniczki stanowią centrum – nie zbędny dodatek.

Grupa potrzebuje teraz pieniędzy, by móc opłacić miejsce treningów w zimie oraz zakup sprzętu dla nowego klubu. Dzięki wsparciu Pogotowia Feministycznego Bestie Rugby Kraków (taką nazwę wybrały zawodniczki) będą mogły działać od zaraz, bez przerwy, co pozwoli podtrzymać motywację zawodniczek i doda im wiatru w żagle na początku działania.

 

Kwota grantu: 2400 zł
Fot. Materiały własne grupy