Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Kobiety Wędrowne


Fundacja „Kobiety Wędrowne” to kobiety, które znają „potrzeby i problemy żyjących w Polsce migrantek i uchodźczyń z własnego siedmioletniego doświadczenia” i to do nich kierują swoje działania. Kobiety Wędrowne spotykają się z innymi „wędrującymi” – kobietami o różnym pochodzeniu etnicznym i kulturowym, które mieszkają w ośrodkach dla uchodźców w Polsce. Jak piszą założycielki grupy „postanowiłyśmy razem pomagać sobie nawzajem oraz innym kobietom migrantkom i uchodźczyniom, które żyją z dala od swojej ojczyzny, domu i najbliższych, w przełamywaniu samotności, poprzez organizowane wzajemnego wsparcia i samopomocy oraz nawiązywanie kontaktów pomiędzy społecznościami migrantek i polskimi kobietami”.

Trzy kobiety i dziewczynka siedzą przy stole, dwie kobiety mają włosy zasłonięte chustą, jedna żywo coś opowiada

Sercem grupy jest Khedi – pedagożka, animatorka społeczna, wizjonerka. Grupa ma też „złote ręce”, czyli Aminat – projektantkę i krawcową, osobę wielu talentów plastycznych, kulinarnych i artystycznych.

Pieniądze Funduszu umożliwią Kobietom Wędrownym zrobienie trzech rzeczy. Po pierwsze, pokryją koszty spotkania strategicznego zarządu i rady fundacji umożliwiającego zaplanowanie dalszego rozwoju organizacji. Po drugie, zostaną kupione rzeczy niezbędne do spotkań i pracy z kobietami: sprzęty kuchenne, materiały krawieckie oraz rękodzielnicze. Po trzecie, pieniądze posłużą organizacji kolejnych spotkań osobistych z uchodźczyniami i migrantkami mieszkającymi w Polsce. Ideą przewodnią tego typu działań jest położenie nacisku na samoorganizację środowiska uchodźczyń i samopomoc, dzielenie się zasobami i wzajemne wsparcie.

Kwota dotacji: 8 800 zł