Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Kim jesteśmy

Od 2018 roku Fundusz Feministyczny nieprzerwanie wspiera działania realizowane przez kobiety, dziewczyny oraz osoby niebinarne, trans, queer i interpłciowe z całej Polski. Dokładamy się finansowo do inicjatyw, które zmieniają świat, by każda z nas mogła decydować o sobie, była wolna i bezpieczna!

Jak dotąd z naszego wsparcia skorzystało ponad 260 grup i organizacji, którym przekazałyśmy łączną kwotę prawie 4 mln zł. W naszych programach grantowych można otrzymać pieniądze na realizację inicjatyw feministycznych, na nagłe i pilne sytuacje, a także na stabilny rozwój organizacji.

O tym, do kogo trafia kasa z Funduszu, decydują przede wszystkim same osoby uczestniczące w naborze do programów. Ufamy grupom kobiecym, dziewczyńskim i feministycznym, bo to one wiedzą najlepiej, jakie działania są potrzebne.

Od początku istnienia FemFundu do 2023 roku wspierała nas Rada Konsultacyjna. Z jej pomocą podejmowałyśmy decyzje strategiczne dotyczące grantodawania. Miała też udział w tworzeniu podwalin naszych działań. Tutaj możesz poznać osoby, które nas wspierały.

Ania Deryło

W FemFundzie zajmuję się social mediami i codzienną komunikacją z naszą społecznością. Skończyłam magisterkę z Cultural Encounters & Communication w Danii, a wcześniej studiowałam filologię polską ze specjalizacją antropologiczno-kulturową na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnym czasie lubię piec chleby na zakwasie i gotować wegańskie jedzonko dla innych. Marzę o tym, by kiedyś w odległej przyszłości stworzyć miejsce, gdzie wspólne gotowanie i jedzenie będzie przestrzenią aktywizmu i dialogu. Pochodzę z Ostródy, mieszkam w Kopenhadze.

Gosia Dymowska

W FemFundzie pracuję w programie grantowym, zajmuję się przede wszystkim MiniGrantami i relacjami z Grantobiorczyniami. Całe życie zawodowe związana jestem z 3. sektorem. Pracowałam m.in. jako trenerka umiejętności społecznych i antydyskryminacyjna, koordynatorka projektów, menadżerka organizacji i animatorka. Praca w FemFundzie jest dla mnie powrotem do feministycznego zaangażowania, od którego zaczęłam swoją aktywistyczno-zawodową drogę i możliwością realizacji ważnych dla mnie wartości. Jestem członkinią-założycielką Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Jestem sezonową, średniopraktykującą wyznawczynią ruchu na świeżym powietrzu. Latem pływam na supie, zimą oglądam seriale. Wierzę w moc zanurzania się w lodowatej wodzie. Mieszkam w Warszawie z kotką Heleną, pochodzę z Legionowa.

Gosia Leszko

W FemFundzie zajmuję się grantami, zwłaszcza Pogotowiem Feministycznym oraz dłuższą współpracą z grupami po zrealizowaniu MiniGrantu. Na co dzień dbam o to, by kasa na feminizm szybko i sprawnie trafiała tam, gdzie trzeba, a poza tym rozwijam relacje z Grantobiorczyniami, czyli dużo rozmawiam przez telefon. Jestem też członkinią zarządu FemFundu. Sercem w pół drogi między aktywizmem i edukacją – przez wiele pracowałam jako trenerka antydyskryminacyjna i zajmowałam się edukacją na rzecz różnorodności i równości m.in. w Muzeum POLIN i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dla przyjemności jeżdżę rowerem, grywam na trąbce i fantazjuję o końcu patriarchatu. Jestem z Osiedla Przyjaźń w Warszawie.

Ilia Makówka

W FemFundzie zajmuję się koordynacją finansów i strategią – przez układanie Exceli i analizę dokumentów po ułatwianie życia zespołowi przez usprawnienia. W feministycznych hajsach robię z ciekawości i pasji do rozumienia trudnych rzeczy. Robię aktywizm i edukuję, a wszystko to widzę jako działanie polityczne. Pracowałom w analizie ryzyka i przeciwdziałaniu przestępstw finansowych, skończyłom politologię. Identyfikuję się jako niebinarna osoba panseksualna. W czasie wolnym czytam książki w hamaku i gotuję ekstrawaganckie wegańskie dania. Większość życia mieszkam w Katowicach, jestem ze Śląska z serca i wyboru. Mieszkam z Węglem, który jest kotem mojego życia.

Justyna Frydrych

W FemFundzie pracuję w zespole grantowym, gdzie zajmuję się planowaniem programów grantowych, partycypacyjnymi modelami podejmowania decyzji oraz relacjami z Grantobiorczyniami –  zwłaszcza w ramach Grantów Mocy i Grantów Feministycznej PoMOcy. Jestem również współzałożycielką Funduszu i członkinią Zarządu. Z wykształcenia jestem politolożką, podyplomowo studiowałam również Gender Studies i Porozumienie bez Przemocy. Pracowałam m.in. w Fundacji Batorego, Fundacji Ocalenie, Centrum Edukacji Obywatelskiej. Swoje doświadczenie aktywistyczne zdobywałam w Porozumieniu Kobiet 8 Marca, współorganizując warszawskie Manify, a także w kolektywach działających na rzecz uchodźców i uchodźczyń. Od czasu do czasu pracuję jako trenerka antydyskryminacyjna, autorka materiałów nt. równości płci w edukacji a także jako edukatorka i animatorka przyrody. Wolny czas spędzam w lesie, na rowerze luz z książką. Pochodzę z Krosna.

Magda Pocheć

Jestem pomysłodawczynią, autorką koncepcji, współzałożycielką i członkiną zarządu Funduszu. W FemFundzie zajmuję się, między innymi, współpracą międzynarodową z darczyńcami instytucjonalnymi i organizacjami partnerskimi, a także troską o rozwój i bezpieczeństwo finansowe FemFundu. Jestem psycholożką międzykulturową, angażuję się w rozwój partycypacyjnej i progresywnej filantropii w Polsce (FemFund), w Europie (FundAction) i na świecie (Fenomenal Funds). W czasie wolnym od pracy, regeneruję się, praktykuję slow jogging, wegańskie gotowanie i czerpię moc z kontaktu z przyrodą. Urodziłam się w Bagdadzie, wychowywałam na przedmieściach Warszawy, od lat żyję na warszawskim Muranowie.

Magda Wróbel

W FemFundzie zajmuję się administracją, pilnuję porządku w dokumentach i dbam, by przyziemne sprawy szybko znikały z listy zadań zespołu. Całe moje dotychczasowe życie zawodowe związane było z zarządzaniem projektami w biznesie. W Funduszu realizuję marzenie o działaniu w trzecim sektorze na rzecz spraw dla mnie najważniejszych. Prywatnie opiekuję się ludzko-psio-kocim stadem i sadzę warzywa. Pochodzę z Sosnowca, mieszkam pod ukochaną Warszawą.

Marta Rawłuszko

Jestem współzałożycielką i członkinią zarządu Funduszu. W FemFundzie zajmuję się przede wszystkim ewaluacją i pracą zarządową. Jestem socjolożką i badaczką społeczną, pracuję i wykładam w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem lesbijką. Mieszkam w Warszawie, czasem w Krakowie, opiekuję się psem Hańczą – wspólne spacery zajmują dużą część mojego czasu wolnego. Pochodzę z Bydgoszczy.

Marta Henzler

Superwizorka, trenerka, animatorka. Na co dzień związana ze Stowarzyszeniem BORIS, członkini Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Od 2004 roku pracuje rozwojowo z przedstawicielami i przedstawicielkami instytucji i organizacji, grup nieformalnych, sąsiedztw, partnerstw, wspiera ich w tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które uczą, wzmacniają, budują więzi. Lubi ludzi i życie.

Aneta Kluszczyńska

Od wielu lat związana ze środowiskiem NGOsów, głownie w ramach rozliczeń finansowych funduszy pochodzących ze środków unijnych, EOG, amerykańskich. Prywatnie…nie lubi się dzielić informacjami, więc pozostaje trochę tajemnicza.

Aleksandra Muzińska

Aktywistka LGBT+, w latach 2016-2018 członkini zarządu i współprzewodnicząca Miłość Nie Wyklucza. Od ponad 9 lat zajmuje się zarządzaniem finansami organizacji pozarządowych i rozwojem przedsiębiorczości społecznej.