Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Granty Mocy 2024 – wyniki

Oto Grantobiorczynie trzeciej edycji Grantów Mocy:

Głosami społeczności, czyli trzynastu organizacji i grup, które znalazły się w drugim etapie, Granty Mocy otrzymują:

  • Alliance for Black Justice in Poland działające na rzecz kobiet i osób czarnych w Polsce (Warszawa i in.),
  • Centrum Pomocy Siostrom Zakonnym wspierające byłe siostry zakonne, które doświadczyły przemocy w instytucjach kościelnych (Kraków),
  • Fundacja Dziewczyny w Spektrum pracująca na rzecz kobiet, dziewczyn i osób LGBTQ w spektrum autyzmu (Kraków),
  • Fundacja Martynka wspierająca migrantki i uchodźczynie z Ukrainy po doświadczeniu przemocy oraz w dostępie do praw reprodukcyjnych i seksualnych (Kraków),
  • Sex Work Polska zrzeszające i wspierające osoby pracujące seksualnie (Warszawa).

Ale to nie koniec dobrych wiadomości! Decyzją zespołu Funduszu, zgodnie z regulaminem Grantów Mocy, grant strategiczny otrzymuje:

  • Biblioteka Azyl* tworząca przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla społeczności queerowej (Lublin).

 

Serdecznie gratulujemy sześciu organizacjom i grupom, które otrzymają wsparcie finansowe w wysokości 60 000 zł. Cieszymy się na ten nowy rozdział naszej współpracy!

Wszystkim organizacjom i grupom uczestniczącym w Grantach Mocy dziękujemy za udział. Trzymamy kciuki za Was i za to, co robicie na co dzień. Szczególne podziękowania kierujemy do trzynastu organizacji, które znalazły się w drugim etapie, za Waszą pracę i wkład w partycypacyjny proces wyboru Grantobiorczyń Grantów Mocy.

 

Jednocześnie, w osobnym procesie prowadzonym przez zespół FemFundu, trzy organizacje otrzymały Granty Mocy+ czyli przedłużenie współpracy z Grantobiorczyniami Grantów Mocy 2023 o kolejny rok. Granty w wysokości 80 000 zł otrzymują:

  • Fundacja PasjoDzielna,
  • Prawniczki Pro Abo,
  • Fundacja „Różowa Skrzyneczka”.

Gratulujemy!

 

*Grant dla Biblioteki Azyl jest grantem strategicznym, przyznanym – zgodnie z zasadami programu – przez zespół FemFundu. Nasza decyzja wynika z tego, że wśród grup wybranych przez społeczność nie ma żadnej, która zajmuje się prawami osób queerowych, transpłciowych i niebinarnych. Spośród trzech wniosków dotyczących ww. tematyki, z których wszystkie były naprawdę mocne i ważne, choć każdy inny, zdecydowałyśmy się na wybór Biblioteki Azyl ze względu na lokalny charakter jej pracy, rolę w budowaniu społeczności queerowej Lublina oraz stałość i ciągłość działań.