Kolektyw Nurkowy Bojka

Poznań

Kolektyw Nurkowy Bojka z Poznania to inicjatywa, która powstała, by przełamać szowinizm branży sportów ekstremalnych, w tym branży nurkowej oraz praktycznie całkowite odcięcie tych sportów dla kobiet i osób z niepełnosprawnościami. Diagnoza problemu jest jasna: sporty ekstremalne są najczęściej zarezerwowane dla pełnosprawnych mężczyzn, a kobiety chcące wejść w ten „temat” napotykają na liczne bariery i przeszkody: brakuje mentorek i trenerek, pieniędzy na sprzęt czy podjęcie treningów. Tymczasem nurkowanie jest wspaniałe i ma mnóstwo zalet, również terapeutycznych – obniża stres, przeciwdziała depresji, wspiera rehabilitację fizyczną.

Bojka zrealizowała już warsztaty nurkowo-jogowe dla grupy kobiet z różnym poziomem sprawności. Oprócz nauki nurkowania i jogi, była to wspólna przestrzeń dla kobiet – krąg kobiecy, umożliwiający rozmowę, dzielenie się własnymi doświadczeniami, wzajemne wsparcie. Dziewczyny chcą dalej rozwijać ten projekt – szkolić się, podnosić umiejętności oraz profil samej inicjatywy – rozszerzać go o tematyką związaną z ekologią, wzmacnianiem kobiet i dziewczynek z różnym stopniem sprawności, ale też przebywających się w placówkach wychowawczych. Jak piszą: „chcemy pokazać, że życie dziewczynek może być pełne mocy, przygód i sprawczości wobec otaczającego świata”.

Grant Funduszu pozwoli kolektywowi szkolić się i kolejne dziewczyny na profesjonalną kadrę nurkową oraz zorganizować kolejne warsztaty dla kobiet i dziewczyn – wzmacniające, relaksacyjne i czerpiące z jogi.

Kwota dotacji: 8 800,00 zł

kontakt@femfund.pl     tel. 736 060 436

ul. Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa

KRS: 0000714824      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw