Ubiegaj się o grant!

MiniGranty

Информация и приложение на русском языке
Information and application form in English

 

5. edycja MiniGrantów trwa – składajcie wnioski do 31 stycznia 2022, godz. 13.00!

Jeśli macie pomysł na feministyczne działanie, zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji MiniGrantów Funduszu Feministycznego. O granty w maksymalnej kwocie 4 900 zł mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

 

Poniżej możecie zapoznać się z zasadami udziału w 5. edycji MiniGrantów oraz priorytetami Funduszu, a także ze wzorem wniosku w formacie docx i pdf (otwierają się w nowej zakładce).

 

Wnioski przygotowane w języku polskim przyjmowane są wyłącznie przez formularz online:
Przejście do składania wniosku (tylko wersja polska)

 

Wnioski w języku rosyjskim i angielskim przyjmujemy mailowo na adres: granty@femfund.pl.

 

Zależy nam na wspieraniu różnorodnych feministycznych inicjatyw, działań na rzecz praw kobiet, osób queer, niebinarnych, interpłciowych i/lub transpłciowych w różnych miejscach w Polsce.
Ważne jest dla nas wspieranie grup i organizacji, które działają na zasadach samoorganizacji, podejmują decyzje, wspólnie o nich dyskutując, a także są aktywne w ramach konkretnej społeczności lokalnej i poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Środki Funduszu Feministycznego można przeznaczyć na dowolne feministyczne działania. O tym, kto otrzyma wsparcie, zadecydują przede wszystkim same osoby, które składają wnioski o MiniGrant. Dlatego też ubieganie się o MiniGrant oznacza udział w wyborze innych pomysłów, które zostaną dofinansowane.

 

Harmonogram 5. edycji MiniGrantów

10 stycznia – 31 stycznia 2022 r. (do godz. 13.00) – składanie wniosków
28 lutego – ogłoszenie wyników I etapu
28 lutego – 21 marca (do godz. 12.00) – wybór wniosków przez grupy/ organizacje, które przeszły do II etapu
12 kwietnia – ogłoszenie wyników 5. edycji MiniGrantów
1 maja – 31 października – realizacja działań w ramach MiniGrantów

 

Więcej informacji na temat ubiegania się o MiniGranty, w tym odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, znajdziecie na stronie Masz pytanie?

 

***

 

Do tej pory FemFund zorganizował cztery edycje MiniGrantów, w ramach których wpłynęło do nas łącznie 955 wniosków z kilkuset miejscowości. Więcej informacji o grantobiorczyniach Funduszu znajdziecie na stronie Kogo wspieramy.

Co same wnioskodawczynie myślą o minigrantach? Zapraszamy do przeczytania wniosków z ewaluacji III edycji minigrantów tutaj: Raport ewaluacyjny 3. konkursu FemFundu.

 

***

 

A jeśli potrzebujecie pieniędzy teraz, wydarzyła się nagła nieprzewidziana sytuacja lub pojawiło się pilne feministyczne działanie lub interwencja, która nie może czekać – mamy na to grant! Sprawdźcie tutaj:

Czarny baner z napisem na rózowym tle: Pogotowie Feministyczne FemFund. Bo feminizm to pilna sprawa!

***

 

Jeśli działacie min. 2 lata i potrzebujecie pieniędzy na codzienne wydatki organizacji/grupy/kolektywu – mamy dla Was Granty Mocy!

Nowy program grantowy FemFundu różowy baner z biało-czarnym napisem Granty Mocy. Y w słowie Mocy jest zakończone błyskawicą. Baner znajduje się w obszarze delikatnych kropek-kresek czarnych, szarych, różowych.

Granty Mocy to przyjazna i elastyczna kasa na podstawowe potrzeby organizacji feministycznych, ich stabilność i bezpieczeństwo finansowe. Obecnie nie prowadzimy naboru wniosków – zapraszamy w kolejnym roku! Sprawdźcie tutaj, czym są Granty Mocy oraz do kogo trafiły w 2021 roku!

 

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw