wPuszczone

Teremiski, Warszawa, Łódź, Poznań

Siostrzeństwo i dzika przyroda

wPuszczone to grupa kobiet, które poznały się w Obozie dla Puszczy w Teremiskach. Połączyła je „wiara w siostrzeństwo i sprawczość dziewczyn” oraz „chęć obcowania z dziką przyrodą”. Celem grupy było zorganizowanie leśnego obozu dla dziewczyn, aby pokazać nastolatkom, że dziewczyńską sprawą może być też rąbanie drewna, łażenie po drzewach, rozpalanie ognia i tropienie wilków.

cztery osoby w zabawnych pozach na tle puszczy Białowieskiej

Szałasy, ogień, puszcza nocą i tropienie wilków

Podczas leśnego obozu, który odbył się w lipcu 2018 roku, dziewczyny miały okazję zastanowić się nad tym, czym jest bycie dziewczyną czy kobietą oraz zobaczyć moc, jaka tkwi w nich samych i dzikiej przyrodzie. Obóz stał się przestrzenią eksperymentowania, poznawania i nabierania pewności siebie, doświadczania tego, czym jest samoorganizacja i wspólne podejmowanie decyzji w praktyce. To był czas budowania szałasów, nocowania w puszczy, poznawania dzikiej przyrody, wspólnych rozmów i bycia razem w dziewczyńskim gronie.

dzieci przyglądają się korze drzewa

Minigrant Funduszu Feministycznego pokrył koszty pracy koordynacyjnej, posiłków podczas obozu, materiałów budowlanych potrzebnych do zbudowania osady oraz koszty benzyny i transportu.

I wiadomo: „Cała Puszcza Parkiem Narodowym!”

osoby siedzą na kocach i bawią się

 

grupa osób przygląda się jak unosi się dym z tlącego się kawałka drewna

Kwota dotacji: 4400,00 zł

Zdjęcia: Agata Kubis/ .kolektyw

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw