wPuszczone

Teremiski, Warszawa, Łódź, Poznań

Siostrzeństwo i dzika przyroda

wPuszczone to grupa kobiet, które poznały się w Obozie dla Puszczy w Teremiskach. Połączyła je „wiara w siostrzeństwo i sprawczość dziewczyn” oraz „chęć obcowania z dziką przyrodą”. Celem grupy było zorganizowanie leśnego obozu dla dziewczyn, aby pokazać nastolatkom, że dziewczyńską sprawą może być też rąbanie drewna, łażenie po drzewach, rozpalanie ognia i tropienie wilków.

Szałasy, ogień, puszcza nocą i tropienie wilków

Podczas leśnego obozu, który odbył się w lipcu 2018 roku, dziewczyny miały okazję zastanowić się nad tym, czym jest bycie dziewczyną czy kobietą oraz zobaczyć moc, jaka tkwi w nich samych i dzikiej przyrodzie. Obóz stał się przestrzenią eksperymentowania, poznawania i nabierania pewności siebie, doświadczania tego, czym jest samoorganizacja i wspólne podejmowanie decyzji w praktyce. To był czas budowania szałasów, nocowania w puszczy, poznawania dzikiej przyrody, wspólnych rozmów i bycia razem w dziewczyńskim gronie.

Minigrant Funduszu Feministycznego pokrył koszty pracy koordynacyjnej, posiłków podczas obozu, materiałów budowlanych potrzebnych do zbudowania osady oraz koszty benzyny i transportu.

I wiadomo: „Cała Puszcza Parkiem Narodowym!”

Kwota dotacji: 4400,00 zł

Zdjęcia: Agata Kubis/ .kolektyw

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw