Tranzycja.pl – repozytorium wiedzy o transpłciowości i tranzycji

inicjatywa ogólnopolska

„Często jesteśmy pierwszym źródłem wiedzy o transpłciowości dla młodzieży, która dopiero odkrywa swoją tożsamość”

O grupie

Grupa to redakcja bazy wiedzy tranzycja.pl, strony internetowej, na której zbierane są rzetelne informacje na temat transpłciowości oraz tranzycji. Do jej celów należy szerzenie świadomości medycznej wśród osób przechodzących tranzycję, walka o poprawę standardów opieki zdrowotnej dla osób transpłciowych oraz popularyzacja feministycznej i wyzwoleńczej perspektywy na transpłciowość.

„Chcemy tworzyć systemowe ułatwienia, dzięki którym tranzycja w Polsce będzie łatwiejsza, mniej traumatyczna i przeprowadzana w zgodzie z aktualnym stanem wiedzy naukowej i medycznej”

Kolaż portretów osób z kolektywu, twarze umieszczone w okręgach na czerwonym tle, wokół wklejone są pupile działaczek

O działaniu

Grupa chce przygotować projekt mapujący osoby specjalistyczne zajmujące się transpłciowością w Polsce, które jednocześnie są przyjazne i życzliwe. Obecnie istniejące inicjatywy tego typu znajdują się zazwyczaj w zamkniętych grupach i opierają się na opiniach społeczności, która relacjonuje osobiste, nierzadko traumatyczne przeżycia. Zespół projektu chce minimalizować negatywne doświadczenia i nie narażać osób ze społeczności na dyskryminację ani ponowne przeżywanie traumy. Podstawą opracowania mapy będą więc ankiety kierowane bezpośrednio do społeczności lekarskiej, badające wiedzę i metody poszczególnych osób specjalistycznych.

Kwota grantu: 4 900 zł
Fot. z materiałów własnych grupy

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw