Sułkowiczanki

Sułkowice

Chcemy spotykać się częściej niż dwa razy do roku

Nieformalną grupę „Sułkowiczanki” tworzy 10 członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Sułkowic (woj. wielkopolskie). Ich celem jest lepsze zintegrowanie kobiet z okolicznych miejscowości oddalonych od najbliższych miast, do których nie dochodzi żaden transport poza szkolnym autobusem. Sułkowiczanki chcą częściej się spotykać i wspólnie coś robić. Zgłoszenie wniosku do Funduszu Feministycznego to ich pierwsza taka inicjatywa. Jak napisały, startując w konkursie na minigranty, po prostu „chciały się sprawdzić”.

Spotkanie z ginekolożką przy kawie

Z pieniędzy Funduszu Sułkowiczanki zorganizowały dwa „niezobowiązujące spotkania z ginekolożką przy kawie i ciastku”. Chodziło o zwiększenie „świadomości zdrowotnej” kobiet, które mieszkają w Sułkowicach i z różnych powodów nie mają możliwości skorzystania z konsultacji ginekologicznych. Panie, które wzięły udział w spotkaniach, miały możliwość indywidualnie porozmawiać z ginekolożką oraz – w razie potrzeby – umowić się na wizytę. Spotkania odbyły się w świetlicy wiejskiej. Pieniądze Funduszu posłużyły m. in. do zakupu termosów do kawy i herbaty oraz oplacenia wizyt ginekolożki.


Kwota dotacji: 2550,00 zł

Zdjęcia: Sułkowiczanki

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw