Sułkowiczanki

Sułkowice

Nieformalna grupa Sułkowiczanki istnieje od dwóch lat i została założona przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Sułkowicach, województwie wielkopolskim. Jak napisały o powodach powołania grupy: „część z nas chciała częściej się spotykać niż dwa razy do roku w świetlicy wiejskiej”. Motywacją była chęć działania na rzecz lokalnej społeczności, potrzeba większej integracji między kobietami na wsi oraz zdobywanie nowej wiedzy. Grupę tworzą kobiety w różnym wieku i z różnym doświadczeniem – część to rolniczki praktyczki, część jest na emeryturze, inna część pracuje poza rolnictwem.

Sułkowiczanki na wiosnę 2018 zorganizowały dla kilkuset kobiet ze swojej wsi i okolic dwa niezobowiązujące spotkania z ginekolożką. Panie miały możliwość w przyjaznej atmosferze podejść, porozmawiać, dopytać o interesujące je sprawy. W sytuacji Sułkowic to niezwykle ważne działanie – do wsi nie dojeżdża transport publiczny, a jedyny kursujący autobus zabiera wyłącznie dzieci dojeżdżające do szkoły. We wsi nie ma przychodni czy punktu medycznego.

W ramach nowego, stałego grantu, Sułkowiczanki zorganizują kolejne spotkania i warsztaty dla siebie i innych mieszkanek wsi, m. in. warsztat antydyskryminacyjny z elementami WenDo, warsztat kulinarny z uchodźczyniami z Kobiet Wędrownych, warsztat o prowadzeniu własnej firmy (przygotowanie własnych kosmetyków, świec, ozdób), spotkanie o buddyzmie, regionalnej sztuce.

Kwota dotacji: 8 100,00 zł

kontakt@femfund.pl     tel. 736 060 436

ul. Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa

KRS: 0000714824      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw