Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Omnes

Piekary Śląskie

„Postanowiłyśmy zawalczyć o siebie, o prawo do samorealizacji i założyłyśmy stowarzyszenie, które nie tylko jest dla naszych dzieci, ale również dla nas, filarów pracy z dzieckiem o szczególnych potrzebach”

O grupie

Stowarzyszenie zostało założone przez kobiety, dla których ważne jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin, szczególnie matek. Bo to matki najczęściej są głównymi opiekunkami dzieci z niepełnosprawnościami. Zdarza się, że rezygnują przy tym ze swoich planów i aspiracji oraz doświadczają wykluczenia społecznego. Członkinie stowarzyszenia chcą, aby każda z nich miała poczucie przynależności i czuła się potrzebna. „Każda z nas ma prawo do decydowania o własnym ciele i losie” – piszą. Swoje działania osadzają także w szerszym kontekście – współpracują z lokalnymi szkołami, do których chodzą dzieci z niepełnosprawnościami, zorganizowały dla nich różowe skrzyneczki.

„Jesteśmy kobietami, które szanują i lubią inne kobiety. Wiemy, że jesteśmy różne i mamy inne punkty widzenia, ale to nie przekreśla naszej współpracy i wzajemnego szacunku”

Kobiety pozują z wiosennymi wiankami w dłoniach

O działaniu

Grupa postanowiła, że pierwszym projektem realizowanym w stowarzyszeniu będzie wsparcie dla nich samych i innych mam dzieci z niepełnosprawnościami. Zorganizują warsztaty ceramiczne, jogi, medytacji, a także spotkania z osobami specjalizującymi się m.in. w psychologii, psychiatrii czy fizjoterapii.

Kwota grantu: 4 900 zł
Fot. z materiałów własnych grupy

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw