Prowincja Równości

Kielce

Więcej przestrzeni dla LGBT+ i feminizmu w świętokrzyskim

Nieformalna grupa Prowincja Równości powstała 3 lata temu po to, aby lepiej zintegrować lokalne środowisko osób nieheteronormatywnych (LGBT+) w Kielcach i regionie świętokrzyskim. O sobie pisze: „oczywiście, że czujemy się feministkami”. Prowincja organizuje regularne spotkania otwarte oraz wydarzenia związane z przeciwdziałaniem homo-, bi- i transfobii oraz prawami kobiet m.in. 16 Dni Przeciwko Przemocy, Festiwal WATCH DOCS, One Billion Rising, Zapal znicz dla Dominika i Kacpra, żywe biblioteki.

grupowe zdjęcie osób trzymających kartki z napisami: femfund, nie zgadzam się na przemoc, dziękujemy!

WenDo – kopniaki, ciosy obrona własnych granic

W ramach minigrantu osoby z Prowincji Równości zorganizowały dwudniowe warsztaty samoobrony i asertywności WenDo dla kobiet i osób socjalizowanych do roli kobiety. Warsztaty były okazją do poznania podstawowych technik samoobrony: ciosów, kopniaków, uwolnień i bloków, ale także przećwiczenia asertywnego reagowania w sytuacjach przekraczania granic.

plakat zapraszający na warsztat samooborny i asertywnosci dla kobiet "wendo"

WenDo to doświadczenie bardzo wzmacniające, które było też okazją do poznania nowych osób zainteresowanych współpracą z Prowincją Równości przy organizacji kolejnych wydarzeń potrzebnych kobietom i/lub społeczności LGBT.

Kwota dotacji: 3390,00 zł

Zdjęcia: 1. Prowincja Równości, 2. Kierski

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw