Nieformalny Ruch Społeczny „Tulimy Mamy”

Cieszyn

„Uważamy, że prawa rozrodcze kobiet to m.in. prawo do godnego porodu i opieki okołoporodowej na najwyższym poziomie zarówno w okresie ciąży, jak i połogu”

O grupie

„Tulimy Mamy” to inicjatywa działająca na rzecz poprawy usług okołoporodowych zgodnie ze standardem organizacyjnym opieki okołoporodowej. Aktywistki zauważyły, że pandemia doprowadziła do paraliżu organizacyjnego służby zdrowia, co uderzyło w prawa osób rodzących i noworodków. Jednocześnie brakuje działań edukacyjnych związanych z tą tematyką, a także refundowanego wsparcia specjalistek i specjalistów.
Dotychczasowe działania grupy to m.in. happeningi herstoryczne, petycja do Ministerstwa Zdrowia dotycząca refundacji poradnictwa laktacyjnego oraz fizjoterapii uroginekologicznej, a także działania strażnicze w cieszyńskim szpitalu.

„Naszym nadrzędnym celem jest danie wsparcia drugiej kobiecie”

Grupa na miejskim rynku ubrana na biało i czarno

O działaniu

MiniGrant wesprze funkcjonowanie prowadzonej już „Akademii Tulimy Mamy”. Grupa zorganizuje bezpłatne spotkania z osobami eksperckimi, poświęcone trzem głównym zagadnieniom: laktacji, fizjoterapii uroginekologicznej oraz prawom kobiet w okresie okołoporodowym.
Spotkania będą miały miejsce w Cieszynie i sąsiedniej gminie wiejskiej Hażlach. Dzięki temu wsparcie dotrze także do młodych kobiet z powiatu cieszyńskiego, mieszkających w mniejszych miejscowościach, narażonych na wykluczenie ze względu na bariery finansowe i komunikacyjne.

Kwota grantu: 4 900 zł
Fot. Rafał Soliński

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw