Kolektyw „W kobietach siła”

Nowiny

Kobiety są ważne!

Kolektyw to trzy kobiety, które mówią o sobie, że pochodzą z Polski wschodniej. Grupa zawiązała się spontanicznie z potrzeby wsparcia kobiet po przejściach, z doświadczeniem przemocy lub współuzależnienia.

Według policyjnych statystyk ok. 88% osób doświadczających przemocy domowej to kobiety. Jak wynika z raportu Agencji Praw Podstawowych UE (2015), co najmniej 1 z 5 kobiet doświadczyła przemocy fizycznej lub psychicznej ze strony obecnego lub byłego partnera. Osoby te często zostają bez wsparcia w najbliższym otoczeniu. Członkinie kolektywu – wśród których są kobiety z doświadczeniem przemocy – złości przymykanie oczu na problem i chcą to zmienić. „Wiemy, z czym muszą mierzyć się kobiety i jakiego rodzaju problemów doświadczają. Wiemy, jak można pobudzić je do działania, dać im impuls do zmiany życia, pokazać (…) że kobieta nie musi tkwić w toksycznych relacjach, pokazać że jest WAŻNA!”, podkreślają Alicja, Beata i Anna.

Grafika: czarny odcisk dłoni na szarym tle, napis: KOLEKTYW W KOBIETACH SIŁA

 

Mały krok do wielkiej zmiany – warsztaty wzmacniające

W ramach minigrantu Kolektyw zaprosi osoby, które mają doświadczenie przemocy fizycznej i psychicznej bądź należą do osób współuzależnionych, na dwa dniudniowe warsztaty wzmacniające z powiatu chełmskiego. W pierwszej kolejności chcą trafić do osób, które korzystają ze wsparcia psychologicznego i prawnego ośrodka pomocy w rodzinie.
Uczestniczki wezmą udział w zajęciach relaksacyjno-sportowych (joga, spotkanie z fizjoterapeutą) oraz z emisji głosu. Dziewczyny mają nadzieję, że pomoże to kobietom odnaleźć i wzmocnić swój głos. Planują też m.in. warsztaty taneczne czy spotkania z kosmetyczką, by uczestniczki znów poczuły się ze sobą dobrze i kobieco.

„Wiemy, iż dwudniowe warsztaty nie rozwiążą wszystkich problemów, ale wierzymy, że mały krok przyczyni się do wielkiej zmiany”, mówi Kolektyw.

 

Kwota dotacji: 4 050 zł

Autorka grafiki: Kolektyw „W kobietach siła”

 

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 736 060 436                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw