Kolektyw Nurkowy Bojka

Poznań

Kolektyw Nurkowy Bojka z Poznania powstał, by przełamać szowinizm branży sportów ekstremalnych (w tym branży nurkowej) oraz niedostępność tych sportów dla kobiet i osób z niepełnosprawnościami. Diagnoza problemu jest jasna: sporty ekstremalne są najczęściej zarezerwowane dla pełnosprawnych mężczyzn, a kobiety chcące wejść w ten „temat” napotykają na liczne bariery i przeszkody. Brakuje mentorek i trenerek, pieniędzy na sprzęt czy podjęcie treningów. Tymczasem nurkowanie jest wspaniałe! Ma mnóstwo zalet, również terapeutycznych – obniża stres, przeciwdziała depresji, wspiera rehabilitację fizyczną.

Dwie osoby nurkujące wśród rafyBojka zrealizowała już warsztaty nurkowo-jogowe dla grupy kobiet z różnym poziomem sprawności. Oprócz nauki nurkowania i jogi, była to wspólna przestrzeń dla kobiet – krąg  umożliwiający rozmowę, dzielenie się doświadczeniami, wzajemne wsparcie.

Grant Funduszu pozwoli kolektywowi szkolić kolejne dziewczyny na profesjonalną kadrę nurkową oraz zorganizować kolejne warsztaty dla kobiet i dziewczyn – wzmacniające, relaksacyjne i czerpiące z jogi. Dziewczyny chcą podnosić umiejętności, ale też poszerzać profil samej inicjatywy – wiązać go z tematyką ekologiczną, wzmacnianiem kobiet i dziewczynek z różnym stopniem sprawności, przebywających się w placówkach wychowawczych. Jak piszą: „chcemy pokazać, że życie dziewczynek może być pełne mocy, przygód i sprawczości wobec otaczającego świata”.

Kilka kobiet na basenie w sprzęcie do nurkowania

Kwota dotacji: 8 800 zł

Fot. Kolektyw Nurkowy Bojka

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw