Kolektyw Kopacze-Diggers

Kopacze

Kopacze-Diggers są „kłirowym projektem” ulokowanym na ciechanowskiej wsi, łączącym zamieszkiwanie w Kopaczach oraz aktywizm społeczo-ekologiczny. Dla Kopaczy ważne jest szerokie rozumienie feminizmu: nie sprowadzanie go wyłącznie do aktywizmu ani do doświadczeń tylko cis heteroseksualnych kobiet. Ważne kopaczowe wartości to: niehierarchiczność, szacunek (wzajemny osób do siebie, ale także do przyrody i zwierząt) oraz ekologia (a więc równowaga i współistnienie z przyrodą zamiast eksploatowania jej).

Cztery osoby przy wspólnym stole w plenerze

Kopacze to także przestrzeń na nowy, niehierarchiczny tryb życia (co-housing), a zarazem miejsce odpoczynku i rozwoju dla innych. Docelowo ma być to miejsce umożliwiające goszczenie różnych grup, organizowanie warsztatów, kursów i spotkań. W Kopaczach znajdą dla siebie kąt aktywiści_stki potrzebujące odpoczynku, odosobnienia, kontaktu z naturą.

Kolektyw w zeszłym roku zorganizował feministyczno-queerowy obóz letni dla aktywistek_ów. Pieniądze Funduszu posłużyły m.in. na wyposażenie kuchni polowej oraz materiały do budowy dwóch toalet kompostowych. Stałe wsparcie Funduszu nadal będzie wspierać rozwój infrastruktury Kopaczy, które w przyszłości mają pomieścić ogród na bazie zasad permakultury oraz szklarnię. Grant zostanie też wykorzystany na wstawienie okien na poddaszu, izolację strychu, odnowienie podłogi, przesunięcie płotu. Pieniądze pokryją też część kosztu zakupu samochodu koniecznego do życia i pracy na wsi.

Kwota dotacji: 8 800 zł

Fot. Agata Kubis/ .kolektyw

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw