Kolektyw Kopacze-Diggers

Kopacze

Kopacze-Diggers są „kłirowym projektem” ulokowanym na ciechanowskiej wsi, łączącym zamieszkiwanie/mieszkanie w Kopaczach oraz aktywizm społeczny i ekologiczny. Dla Kopaczy ważne jest szerokie rozumienie feminizmu: nie sprowadzanie go wyłącznie do aktywizmu, ani do doświadczeń tylko cis heteroseksualnych kobiet. Ważne kopaczowe wartości to: niehierarchiczność, szacunek (wzajemny osób do siebie, ale także do przyrody i zwierząt) oraz ekologia (a więc równowaga i współistnienie z przyrodą, zamiast eksploatowania jej).

Kopacze to także tworzona obecnie przez 6 osób przestrzeń na nowy, niehierarchiczny tryb życia (co-housing), a zarazem miejsce odpoczynku i rozwoju dla innych. Docelowo ma być to miejsce umożliwiające goszczenie różnych grup, organizowanie warsztatów, kursów i spotkań, mogące przyjmować aktywistów_tki potrzebujących odpoczynku, odosobnienia, kontaktu z naturą.

Kolektyw w zeszłym roku zorganizował feministyczno-queerowy obóz letni dla aktywistek_ów, a pieniądze Funduszu zostały wykorzystane na zakup wyposażenia kuchni polowej oraz materiałów do budowy dwóch toalet kompostowych. Stałe wsparcie Funduszu nadal będzie wspierać rozwój infrastruktury Kopaczy, które w przyszłości mają pomieścić ogród na bazie zasad permakultury oraz szklarnię. Grant zostanie wykorzystany na wstawienie okien na poddaszu w jednym z budynków, izolację strychu, odnowienie podłogi, przesunięcie płotu. Pieniądze pokryją też część kosztu zakupu samochodu koniecznego do życia i pracy na wsi.

Kwota dotacji: 8 800,00 zł

kontakt@femfund.pl     tel. 736 060 436

ul. Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa

KRS: 0000714824      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw