Klub Kobiet z Hańska

Hańsk Pierwszy

Klub Kobiet z Hańska to grupa kobiet mieszkających w małej wsi w województwie lubelskim. Dziewczyny i panie – od lat 20 do 80, z wykształceniem i bez, pracujące na roli i poza gospodarstwem – zaczęły się spotykać regularnie w lokalnej bibliotece. Wspólne spotkania miały pomóc im „wyjść z domu”, wzajemnie się poznać, otworzyć na siebie i zrobić razem „coś pozytywnego”.

Grupa roześmianych kobiet w różnych wieku na tle szarego budynku

W poprzednim roku Klub z Hańska zorganizował cykl spotkań z kobiecymi liderkami – społeczniczkami i działaczkami lubelskiego. Rozmawiano o lokalnych herstoriach, sytuacji kobiet na wsi, problemach, które dzielą kobiety w Polsce. Jak piszą o sobie panie z klubu: „chcemy się spotykać, przebywać ze sobą”.

Stały grant z FemFundu posłuży Klubowi Hańska na dalsze wzmacnianie siebie. Zostaną zorganizowane m.in. warsztaty „Metamorfozy”, o których dziewczyny marzą już od dawna, wyjazd integracyjny poza Hańsk, warsztaty tańca i spotkania z psycholożką. Celem działań jest wzmocnienie siebie, własnego poczucia wartości, otwarcie i spróbowanie czegoś nieznanego. Pojawiają się też nowe książki w lokalnej bibliotece o tematyce związanej z prowadzonymi zajęciami.

Kwota dotacji: 8 800 zł

Fot. Agata Kubis/ .kolektyw

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw