Klub Kobiet przy Bibliotece Publicznej

Hańsk Pierwszy

Międzypokoleniowe spotkania kobiet wiejskich

Klub Kobiet z Hańska to międzypokoleniowa grupa kilkunastu osób, która już od dwóch lat spotyka się regularnie raz w miesiącu. „Najmłodsza z nas ma 25 lat a najstarsza jest w wieku 80 lat.” Członkinie grupy poznały się przy okazji działań, prowadzony przez Bibliotekę Publiczną w Hańsku. „Zapragnęłyśmy spotykać się dalej, aby wspólnie spędzać czas, podtrzymać pozytywną energię, która była między nami i aby coś dobrego zrobić dla innych. Naszym celem jest to, aby kobiety wiejskie wyszły z domu, poznały inne kobiety działające w różnych organizacjach feministycznych i miały wpływ na lokalne życie.”

Rozmowy o Polsce i położeniu kobiet

„Nasze spotkania rozpoczęłyśmy od wzajemnego poznania się, otwarcia się na siebie. Były to spotkania bardziej towarzyskie. Po dwóch latach czujemy, że chcemy czegoś więcej.” Dzięki wsparciu Funduszu Feministycznego Klub Kobiet z Hańska zorganizuje cykl spotkań z liderkami kobiecych organizacji z województwa lubelskiego. „Nie zamykamy drzwi. Na spotkania zaprosimy także inne kobiety z naszej gminy: sołtyski, członkinie zespołów śpiewaczych, nauczycielki. Każda z nas poinformuje swoje sąsiadki i znajome. Chcemy rozmawiać o sytuacji kobiet na wsi i o tym, co się ostatnio dzieje w naszym kraju.”

Kwota dotacji: 2000,00 zł

Zdjęcia: Klub kobiet z Hańska

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw