Grupa nieformalna bez nazwy

Barlinek

Zaiskrzyło na warsztatach i poszłyśmy za tym

Grupa powstała z inicjatywy trzech kobiet z Barlinka, które poznały się podczas warsztatu i emisji filmu „Delikatnie nas zabijają 3”. To film edukacyjny o obrazach kobiet w reklamach. Grupę tworzą Elżbieta Smoczyk (bibliotekarka i pasjonatka literatury), Marta Grygier (animatorka kultury) i Joanna Wachowska (nauczycielka i społeczna kuratorka sądowa). Razem chcą wspierać dziewczyny z Barlinka w samorozwoju. „Zależy nam na wzmacnianiu poczucia własnej wartości, umiejętności ochrony własnych granic fizycznych i psychicznych, współpracy i solidarności w grupie, komunikacji bez przemocy. Chcemy też pokazać, że feminizm nie taki straszny, jak go malują.”

Girl Power – Dziewczyńska Moc!

Dzięki minigrantowi grupa z Barlinka zorganizuje cykl warsztatów wzmacniających dla nastolatek w wieku 15-19 lat. Odbędą się warsztaty z samoobrony i asertywności WenDo by dziewczyny mogły poćwiczyć umiejętność reagowania w sytuacjach przemocowych. Na warsztacie poprowadzonym w oparciu o film „Delikatnie nas zabijają 3” uczestniczki przyjrzą się, w jaki sposób media kształtują wizerunki kobiet i jak to się przekłada na ich codzienne życie. Na ostatnim ze spotkań dziewczyny zrobią sobie koszulki ze wzmacniającymi nadrukami i napisami. W działaniach wezmą udział uczennice Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku oraz uczestniczki barlineckiego Teatru Wiatrak. „Chcemy dać dziewczynom to, czego same nie dostałyśmy w ich wieku. By wcześniej niż my, uwierzyły w swoją siłę, moc i przede wszystkim w to, że można zmieniać świat.”

Kwota dotacji: 4250, 00 zł

Zdjęcie: Grupa nieformalna bez nazwy

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw