GirlTech 2.0

Opole

„Brak zainteresowania dziewczyn naukami opierającymi się na matematyce
i fizyce skutkuje brakiem zainteresowania kontynuacją nauki na kierunkach technicznych”

O grupie

GirlTech 2.0 to grupa trzech miłośniczek technologii i innowacji, które chcą zaszczepić w innych dziewczynach miłość do tworzenia nowych rzeczy, wykorzystując do tego elektrotechnikę i nowe technologie.
Grupa ma już doświadczenie w prowadzeniu warsztatów technologicznych dla młodzieży. Wynika z niego, że istnieje zapotrzebowanie na działania skierowane do dziewczyn w przedziale wiekowym 13-16 lat. To grupa, która świetnie sobie radzi z zadaniami manualnymi, stereotypowo proponowanymi chłopakom. Dziewczyny mają świetne pomysły, ale nie wierzą w siebie i swoje umiejętności.

„Chciałybyśmy rozpocząć cykl warsztatów technicznych dla dziewczyn, aby pokazać, że mogą same tworzyć kosmiczne rzeczy w męskim świecie”

Kobieta na zajęciach lutuje elementy na płytce drukowanej, po pomocy używa lupy

O działaniu

GirlTech 2.0 zamierza zorganizować cykl warsztatów z podstaw elektrotechniki dla dziewczyn kończących podstawówkę i/lub rozpoczynających naukę w szkole średniej. Ich celem będzie przybliżenie uczestniczkom podstaw działania systemów elektronicznych, a tym samym umożliwienie poznania i doświadczenia nauk ścisłych od ich praktycznej strony. Udział w warsztatach to również szansa na naukę nowych umiejętności, które mogą przerodzić się w pasję i przyszłą pracę. Dziewczyny same zbudują wiele układów, które potem będą testować i modyfikować, dobrze się przy tym bawiąc.

Kwota grantu: 4 900 zł
Fot. z materiałów własnych grupy

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw