girlpower belarus lodz

Łódź

„Nasz feminizm jest białoruski i niesamowity jak osoby białoruskie. Podczas rewolucji 2020 roku białoruskie kobiety pokazały siłę solidarności, kontynuujemy to. Razem tworzymy Białoruś przyszłości bez przemocy i dyskryminacji.”

O grupie

Grupa działa przy Fundacji „Białorusini w Łódzkim”, która jest sercem białoruskiej diaspory w Łodzi, obejmującej ponad 1500 osób. Fundacja rozwija się w różnych kierunkach, a grupa girlpower belarus lodz powstała, aby realizować działania feministyczne, adresowane do kobiet.
Celem grupy jest pomoc białoruskim kobietom w integracji w Polsce, odnalezieniu się w nowym miejscu po przeprowadzce, samorealizacji, a także wsparcie psychologiczne i emocjonalne. Grupa wiem, że wszystko to jest możliwe tylko wtedy, gdy kobiety czują się bezpiecznie.

„Chcemy, aby białoruskie kobiety w Łodzi czuły się pewnie, bezpiecznie, spokojnie, osiągały swoje cele w każdej dziedzinie, miały własny głos i siłę do przeciwstawiania się przemocy”

Grupa kobiet przy stoliku w kawiarni

O działaniu

W ramach MiniGrantu grupa zamierza zorganizować dwudniowy trening samoobrony i asertywności WenDo, adresowany do białoruskich kobiet w Łodzi. Chcą to zrobić, ponieważ uważają, że umiejętności samoobrony i asertywności to podstawa pewności siebie, wzmocnienia i integracji osób narażonych na dyskryminację i przemoc. Zdecydowana większość Białorusinek mieszkających w Łodzi potrzebuje czuć się pewniej i bezpieczniej, a trening WenDo odpowiada na te potrzeby – pomaga budować pewność, że każda kobieta ma siłę i zdolność do samoobrony. Trening poprowadzi rosyjskojęzyczna trenerka WenDo.

Kwota grantu: 4 900 zł
Fot. z materiałów własnych grupy

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw