Fundacja Wyobraź sobie

Polanka Hallera

Przychodzą do nas kobiety, by podzielić się swoją historią. Naszą siłą jest to, że nam ufają, Jesteśmy stąd.”

Pięć sióstr, które mają za sobą doświadczenie dorastania w przemocy domowej, łączy silna więź. Jeszcze w dzieciństwie marzyły o tym, by w przyszłości stworzyć bezpieczne miejsce, w którym dzieci doświadczające przemocy będą czuły się bezpiecznie i znajdą wytchnienie. Po latach jedna z sióstr założyłą fundację wspierajacą osoby doświadczające przemocy w rodzinie, a pozostałe wspierają ją w tej pracy.

Poczucie sprawstwa i mocy

Kilkanaście kobiet z małopolskiej Polanki Hallera i okolic przez trzy weekendy, od lutego do kwietnia, spotykały się na cyklu warsztatów rozwojowych zorganizowanych przez Fundację. W warsztatach brały udział m.in. kobiety doświadczające różnych form przemocy. Pierwsze spotkanie poświęcone było zjawisku dyskryminacji, w szczególności dyskryminacji ze względu na płeć, a także normom i rolom społecznym, mechanizmom wykluczenia i przemocy.

Drugi warsztat pod roboczą nazwą “spotkanie samej z sobą” poświęcony był analizie swoich potrzeb, celów, potencjału. Ostatni z weekendowych zjazdów dotyczył “światozmieniania”, wspierania innych, działalności społecznej, sprawczości. “Chcemy, by był to początek trwałej grupy kobiet wspierających się nawzajem, impuls do budowania relacji pomiędzy nami, rozwijania umiejętności” – deklarują pomysłodawczynie.

Kwota dotacji: 4 400,00 zł

Fot. Fundacja Wyobraź sobie

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw