Fundacja Wyobraź sobie

Polanka Hallera

Przychodzą do nas kobiety, by podzielić się swoją historią. Naszą siłą jest to, że nam ufają, Jesteśmy stąd.”

Pięć sióstr, które mają za sobą doświadczenie dorastania w przemocy domowej, łączy silna więź. Jeszcze w dzieciństwie marzyły o tym, by w przyszłości stworzyć bezpieczne miejsce, w którym dzieci doświadczające przemocy będą czuły się bezpiecznie i znajdą wytchnienie. Po latach jedna z sióstr założyłą fundację wspierajacą osoby doświadczające przemocy w rodzinie, a pozostałe wspierają ją w tej pracy.

Osoby podczas spotkania prowadzą ćwiczenia ruchowe

Poczucie sprawstwa i mocy

Kilkanaście kobiet z małopolskiej Polanki Hallera i okolic przez trzy weekendy, od lutego do kwietnia, spotykały się na cyklu warsztatów rozwojowych zorganizowanych przez Fundację. W warsztatach brały udział m.in. kobiety doświadczające różnych form przemocy. Pierwsze spotkanie poświęcone było zjawisku dyskryminacji, w szczególności dyskryminacji ze względu na płeć, a także normom i rolom społecznym, mechanizmom wykluczenia i przemocy.

Osoba leży na materacu i jest masowana w związku z ćwiczeniami podczas warsztatu

Drugi warsztat pod roboczą nazwą “spotkanie samej z sobą” poświęcony był analizie swoich potrzeb, celów, potencjału. Ostatni z weekendowych zjazdów dotyczył “światozmieniania”, wspierania innych, działalności społecznej, sprawczości. “Chcemy, by był to początek trwałej grupy kobiet wspierających się nawzajem, impuls do budowania relacji pomiędzy nami, rozwijania umiejętności” – deklarują pomysłodawczynie.

Osoby przeglądają magazyny pod względem wycinanek podczas warsztatu.

Kwota dotacji: 4 400,00 zł

Fot. Fundacja Wyobraź sobie

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw