Fundacja Teraz Ulica

Bielsko-Biała

„Utożsamiamy się z równością praw kobiet, mężczyzn, osób niebinarnych, transpłciowych i innych. Utożsamiamy się z odbudową „własnej wartości” i siły wewnętrznej u wszystkich, u których została ona zdeptana na pewnym etapie życia”

O grupie

Teraz Ulica to fundacja w Bielsku-Białej, założona przez osoby aktywistyczne, wcześniej działające w ramach nieformalnej inicjatywy Food not Bombs – Jedzenie Zamiast Bomb. Ważne dla grupy tematy to walka z dyskryminacją, aktywizm prokobiecy, działania na rzecz osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem. Dzięki fundacji możliwe będzie stworzenie warunków do sensownej pomocy wykraczającej poza rozdawanie pożywienia, prowadzącej do poprawy sytuacji życiowej.
W ramach swojej działalności grupa będzie prowadzić także warsztaty, których celem będzie wzmacnianie poczucia własnej wartości osób w kryzysie bezdomności i poszerzanie umiejętności przydatnych w codziennym funkcjonowaniu.

„Spotykane przez nas kobiety w kryzysie bezdomności nie mają jak zadbać o swoje zdrowie i wygląd i bezpieczeństwo”

Działaczki z grupy siedzą przy stole w przytulnym pomieszczeniu

O działaniu

W ramach MiniGrantu Fundacja zakupi środki higieny osobistej oraz zapewni usługę ginekologiczną i fryzjerską kobietom w kryzysie bezdomności i zagrożonych bezdomnością z Bielska-Białej i okolic.
Działanie grupy jest elementem szerszego wsparcia systemowego, obejmującego wsparcie psychologiczne, prawne oraz warsztaty budujące umiejętności społeczne i wspierające aktywizację.

Kwota grantu: 4 900 zł
Fot. z materiałów własnych grupy

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw