Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Fundacja Ładne Historie


Świdnica, Wrocław

Fundacja Ładne Historie działa w Świdnicy i Wrocławiu. Zajmuje się animacją społeczno-kulturalną, i jak podkreśla, skupia się na wieloletniej pracy ze społecznościami. „To, co robimy, to nie projekty, a historie. Dzieci, które dorastają z nami podczas kreatywnych zajęć na świdnickich podwórkach. Mieszkańcy osiedla Plac Grunwaldzki we Wrocławiu, których zaprosiliśmy do odkrywania go OD NOWA, otwierając tam centrum animacji lokalnej. Osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny, które regularnie chodzą z nami w góry”, mówią członkinie zespołu Fundacji. Organizują też warsztaty dla dziewczyn dot. uważności, samoobrony, wyrażania emocji i innych potrzeb zgłaszanych im przez nastolatki.

Radosna grupa pozuje do zdjęcie na tle gór.Wyprawa dla kobiet, które pokonują góry

Fundacja cyklicznie organizuje wyprawy w góry dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. To na górskich szklakach zrodził się pomysł na długotrwałe działanie wspierające mamy osób niesamodzielnych. Zapoczątkuje je „Wyprawa dla silnych kobiet”, czyli wspólna wędrówka 5 mam i ich dzieci, instruktorek, animatorek i opiekunek-fizjoterapeutek zorganizowana w ramach minigrantu FemFundu. Wyjazd będzie przestrzenią na poznanie się i odpoczynek, w której kobiety opiekujące się na co dzień dziećmi z niepełnosprawnościami będą mogły znaleźć czas swoje potrzeby. „Chcemy spotkać się, pobyć ze sobą, nie spieszyć, szczerze porozmawiać – to dla nas ważny krok do stworzenia oferty regularnego wsparcia, dedykowanej fundacyjnym Mamom. Kobietom, które spotkaliśmy na górskim szlaku, które na co dzień pokonują samodzielnie znacznie wyższe góry”.

Działaczki przy tworzeniu prezentacji z osiągnięciami i planami grupy.„Tutaj razem nadamy naszym marzeniom sprawczość”

Fundacja ma nadzieję, że wyjazd, wypełniony warsztatami, rozmowami, ale też spacerami, leniuchowaniem i niespiesznymi posiłkami, będzie zaczynem współpracy. „Tutaj wszystko się zacznie. Tutaj znajdziemy czas na uważność, wysłuchanie, zrozumienie. Tutaj, razem nadamy naszym marzeniom sprawczość – tworząc konkretne propozycje do programu dla kobiet, który nasza fundacja zacznie wdrażać w swoje regularne działania”, podkreślają członkinie Fundacji.

Działaczki prezentują bristol z osiągnięciami i planami grupy na zjeździe grantobiorczyń Funduszu Feministycznego w Osiecku.

Kwota minigrantu: 4 400 zł

Fot. Materiały własne grupy
Fot. Emilia Oksentowicz/ .kolektyw