Familja – przestrzeń dla Kobiet

Przechlewo

Położne dla matek

Dwie położne, doula i dietetyczka. Cztery kobiety, które mieszkają na skraju Kaszub. Połączyło je pragnienie wspólnego działania na rzecz kobiet w swojej miejscowości. “Naszym głównym zadaniem i celem jest upowszechnianie idei siostrzeństwa i wzajemnego wspierania się przez kobiety.” – wyjaśniają. “Chciałybyśmy stworzyć przestrzeń dla kobiet, gdzie poczułyby się mile widziane, chciane, gdzie znalazłyby osoby, z którymi mogłyby spędzić czas, podzielić się myślami”. W Przechlewie, gdzie mieszkają, wciąż brakuje inicjatyw wzmacniających kobiety. Szczególnie samotne i pozostawione same sobie są młode matki. Grupa Familja postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i to zmienić.

Kameralne rozmowy o macierzyństwie

Dziewczyny chcą wspierać młode matki z Przechlewa, które, jak same dostrzegają “często są wykluczone z życia zawodowego (mało elastyczne prawo pracy, brak dostępnej opieki żłobkowej) oraz społecznego (trudne początki macierzyństwa, samotność, brak infrastruktury przyjaznej dla kobiet z dziećmi)”.

Przez sześć tygodni matki z Przechlewa brały udział w kameralnych warsztatach z psycholożką. Warsztaty dotyczyły pracy ze stresem i trudnymi emocjami, asertywności, podnoszenia poczucia własnej wartości. Same pomysłodawczynie deklarują, że chciały, aby uczestniczki “poczuły się mniej samotne podczas pierwszych miesięcy po porodzie”, by znalazły oparcie w przyjaznym i bezpiecznym otoczeniu innych kobiet z podobnym doświadczeniem. Spotkania w gronie kobiet mają niezwykłą moc i wzmacniają uczestniczące w nich osoby. W warsztatach wzięło udział 21 mam małych dzieci, przebywających na urlopie macierzyńskim.

 

Kwota dotacji: 4 400,00 zł

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw