Ciocia Czesia

Praga

„Wspieramy osoby z Polski także emocjonalnie i finansowo, ponieważ mamy świadomość klasowego wymiaru ograniczenia dostępu do aborcji”

O grupie

Ciocia Czesia to nieformalny kolektyw działający w Pradze, pomagający osobom z Polski w dostępie do legalnej i bezpiecznej aborcji na terenie Czech. Kolektyw wspiera w aborcjach zarówno do 12. tygodnia („na żądanie”), jak i do 24. tygodnia z przyczyn embriopatologicznych. Pomoc udzielana osobom chcącym przerwać ciążę w Czechach ma charakter informacyjny, finansowy i emocjonalny. Ciocia Czesia aktywnie gromadzi środki przeznaczone na opłacenie aborcji podczas zbiórek i benefitów. Miesięcznie z Ciocią jest w kontakcie 80-120 osób.

„Udało nam się stworzyć wyjątkową społeczność – wrażliwą na tematy społeczne, profeministyczną i wierzącą w ponadnarodową solidarność”

Czarnobiałe zdjęcie, siedem osób stoi w rzędzie przed ścianą

O działaniu

Jesienią 2022 roku Ciocia Czesia planuje organizację jednodniowego festiwalu w Pradze, do udziału w którym zaprosi lokalne inicjatywy oraz społeczność osób już wspierających kolektyw. W ramach festiwalu odbędą się transinkluzywne warsztaty wzmacniające dla kobiet, dyskusja panelowa oraz koncerty. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wspieranie kolejnych osób z Polski, potrzebujących przeprowadzić aborcję w Czechach.

Kwota grantu: 4 750 zł
Fot. Liliana Zeic

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw