Bydgoskie Siostrzeństwo

Bydgoszcz

Bydgoskie Siostrzeństwo to nieformalna grupa czterech kobiet związanych z Manifą Bydgoską i organizacjami osób LGBT+ w regionie. „Nasza organizacja to twór raczej spontaniczny – przy różnych inicjatywach spotkały się osoby, które czują że muszą robić coś, coś zmieniać. Jesteśmy częścią lewicy socjalnej i interesuje nas feminizm socjalny i faktyczna równość wszystkich ludzi”, mówią bydgoszczanki.

Dostęp do doradztwa laktacyjnego nie powinien być przywilejem

Kiedy na początku 2020 roku padła ostatnia publiczna i bezpłatna poradnia laktacyjna w Bydgoszczy, grupa alarmowała polityków, że oznacza to drastyczne ograniczenie dostępu do doradztwa laktacyjnego. „W Polsce poradnie laktacyjne nie są refundowane, na poradę wyspecjalizowanej konsultantki stać tylko dobrze sytuowane kobiety”, mówią członkinie Bydgoskiego Siostrzeństwa. „Porażka w naturalnym karmieniu dziecka u mam, które tego chcą, znacząco wpływa na samopoczucie tych kobiet”.

Collage pięciu zdjęć, na każdym osoba utożsamiająca się z grupą Bydgoskie Siostrzeństwo.Chcemy, żeby hasło „kiedy państwo mnie nie chroni, swoje siostry będę bronić” wybrzmiewało na wszystkich frontach walki o prawa kobiet

W ramach minigrantu Bydgoskie Siostrzeństwo zorganizuje warsztaty na temat laktacji i karmienia piersią dla młodych i przyszłych mam, prowadzone przez certyfikowane konsultantki laktacyjne i położne. „Każda mama, która chce karmić piersią, powinna otrzymać w tym zakresie pomoc. Chcemy, żeby hasło „kiedy państwo mnie nie chroni, swoje siostry będę bronić” wybrzmiewało na wszystkich frontach walki o prawa kobiet, także w opiece poporodowej”, podkreślają bydgoszczanki.

Kwota minigrantu: 4 400 zł

Fot. Materiały własne grupy

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw