Akademia Młodych Głuchych

Warszawa

Sekcja feministyczna

Grupę tworzy kilka młodych głuchych kobiet. Działają przy Fundacji “Akademia Młodych Głuchych”. Na co dzień zajmują się pracą na rzecz młodzieży z wadami słuchu – organizują wydarzenia edukacyjne, kulturalne, integracyjne. Zależy im na wzmocnieniu głuchej młodzieży, poprawie dostępności rynku pracy, edukacji, kultury. Same chcą się rozwijać i uczyć – również o prawach kobiet.

W ramach minigrantu zrobiły coś, czego jeszcze nie było. Stworzyły pierwszą kampanię o feminizmie i prawach kobiet skierowaną do społeczności głuchych osób. A w związku z tym, że w polskim języku migowym nie było słowa feminizm, to… same je wymyśliły!­

O samoobronie, asertywności i seksualności w PJM!

W ramach stałej współpracy z FemFundem w ciągu najbliższego roku dziewczyny zorganizują cztery szkolenia dla kobiet ze społeczności osób głuchych. Pierwsze z nich to kurs samoobrony i asertywnosci WenDo, który chodził im po głowie już od czasu spotkania na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, które same zorganizowały w ramach wcześniejszego minigrantu. Dziewczyny chcą się także rozwjać w zakresie inteligencja emocjonalnej i umiejętności zarządzania czasem. Ostatni z warsztatów dotyczyć będzie seksualności, kontaktów seksualnych, orientacji psychoseksualnej.

“Nasze warsztaty to szansa na zwiększenie kompetencji w zakresie umiejętności miękkich, jak również zdobycie wiedzy, która umożliwi lepsze funkcjonowanie społeczne i emocjonalne naszych uczestniczek. W działaniach projektowych nastawiamy się na szerzenie idei równouprawnienia kobiet” – deklarują dziewczyny.

Kwota dotacji: 8 800,00 zł

Fot. Akademia Młodych Głuchych

kontakt@femfund.pl     tel. 736 060 436

ul. Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa

KRS: 0000714824      NIP: 5272834934

 

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw