Akademia Młodych Głuchych

Warszawa

Sekcja feministyczna

Grupę tworzy kilka młodych głuchych kobiet. Działają przy Fundacji Akademia Młodych Głuchych. Na co dzień zajmują się pracą na rzecz młodzieży z wadami słuchu – organizują wydarzenia edukacyjne, kulturalne, integracyjne. Zależy im na wzmocnieniu głuchej młodzieży, poprawie dostępności rynku pracy, edukacji, kultury. Same chcą się rozwijać i uczyć – również o prawach kobiet.

W ramach minigrantu zrobiły coś, czego jeszcze nie było. Stworzyły pierwszą kampanię o feminizmie i prawach kobiet skierowaną do społeczności głuchych osób. A w związku z tym, że w polskim języku migowym nie było słowa feminizm, to… same je wymyśliły!­

Grupa ok. 20 osób różnych płci pozuje do zdjęcia, osoby uśmiechają się, wiele z nich trzyma w górze uniesioną pięść

O samoobronie, asertywności i seksualności w PJM!

W ramach stałej współpracy z FemFundem w dziewczyny organizują szkolenia dla kobiet ze społeczności osób głuchych. Pierwsze z nich to kurs samoobrony i asertywnosci WenDo, który chodził im po głowie już od czasu spotkania na temat przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Dziewczyny chcą się także rozwijać w zakresie inteligencji emocjonalnej i umiejętności zarządzania czasem. Ostatni z warsztatów dotyczyć będzie seksualności, kontaktów seksualnych, orientacji psychoseksualnej.

“Nasze warsztaty to szansa na zwiększenie kompetencji w zakresie umiejętności miękkich, jak również zdobycie wiedzy, która umożliwi lepsze funkcjonowanie społeczne i emocjonalne naszych uczestniczek. W działaniach projektowych nastawiamy się na szerzenie idei równouprawnienia kobiet” – deklarują dziewczyny.

Cztery młode kobiety siedzą w sali i patrzą w jednym kierunku, na stole projektor

Kwota dotacji: 8 800 zł

Fot. Akademia Młodych Głuchych

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw