Aborcyjny Dream Team

Warszawa

O aborcji normalnie

Aborcyjny Dream Team powstał w październiku 2016 roku, kiedy dziewczyny zorganizowały pierwsze spotkanie o aborcji domowej. Pomysł na założenie grupy powstał z przekonania, że wiedza na temat aborcji farmakologicznej jest znikoma i krąży wokół niej dużo szkodliwych mitów. One zaś wiedziały o niej dużo i postanowiły się tą wiedzą dzielić. Chcą promować inny niż dominujący w ruchu pro-choice przekaz na temat aborcji – wierzą, że mówienie o aborcji jako powszechnym doświadczeniu, bez stygmatyzacji, normalnie, bez tabu i strachu jest bardzo ważne i ma kluczowe znaczenie dla zmiany sytuacji wokół aborcji, w tym prawa.

Szerzą wiedzę na temat metody farmakologicznej przerywania ciąży oraz promują pozytywny przekaz dotyczący aborcji, który jest oparty na prawdziwych doświadczeniach. Organizują spotkania, warsztaty, prowadzą popularny fanpejdż na Facebooku i udzielają informacji. “Chcemy przełamać przekonanie o tym, że o aborcji należy milczeć. Chcemy, aby jak najwięcej osób dostało rzetelną informację o możliwościach przerwania ciąży, która sprawi, że poczują się mnie samotne i bezpieczniejsze – deklarują członkinie grupy.

Zrób sobie aborcję – praktyczny przewodnik

Aborcyjny Dream Team stworzył w ramach minigrantu przewodnik zawierający informacje o tym, jak można przerwać ciążę w sytuacji, gdy nie jest to możliwe w polskim szpitalu. W przewodniku jest dużo informacji zarówno o aborcji farmakologicznej (domowej) oraz o aborcji w niemieckich czy holenderskich klinikach.

Publikację, razem z ADT, współtworzyły: Kobiety w Sieci, Women Help Women, Ciocia Basia i Abortion Network Amsterdam. Poradnik jest napisany prostym, zrozumiałym językiem, przyjaznym w odbiorze. Został oparty na doświadczeniach wyżej wymienionych grup oraz na wynikach badań i rzetelnej wiedzy medycznej. Zawiera m.in. wskazówki o tym, jak przygotować się do własnej aborcji farmakologicznej oraz informacje, jak wspierać inne osoby, które potrzebują aborcji lub właśnie przez nią przechodzą. Publikacja jest dystrybuowana na różnych wydarzeniach, można ją również pobrać w Internecie TUTAJ.

Kwota dotacji: 4 400,00 zł

Fot. Aborcyjny Dream Team

kontakt@femfund.pl                        ul. Wspólna 61/102                     KRS: 0000714824
tel. 530 116 068                                00-687 Warszawa                      NIP: 5272834934

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki  |   Projekt graficzny: Marianna Wybieralska   |    Zdjęcia: .kolektyw