Aborcyjny Dream Team

Warszawa

O aborcji normalnie

Aborcyjny Dream Team powstał w październiku 2016 roku, kiedy dziewczyny zorganizowały pierwsze spotkanie o aborcji domowej. Pomysł na założenie grupy powstał z przekonania, że wiedza na temat aborcji farmakologicznej jest znikoma i krąży wokół niej dużo szkodliwych mitów. One zaś wiedziały o niej dużo i postanowiły się tą wiedzą dzielić. Chcą promować inny niż dominujący w ruchu pro-choice przekaz na temat aborcji – wierzą, że mówienie o aborcji jako powszechnym doświadczeniu, bez stygmatyzacji, normalnie, bez tabu i strachu jest bardzo ważne i ma kluczowe znaczenie dla zmiany sytuacji wokół aborcji, w tym prawa.

wyszyty napis: femfund jest ok, aborcja jest ok

Szerzą wiedzę na temat metody farmakologicznej przerywania ciąży oraz promują pozytywny przekaz dotyczący aborcji, który jest oparty na prawdziwych doświadczeniach. Organizują spotkania, warsztaty, prowadzą popularny fanpejdż na Facebooku i udzielają informacji. “Chcemy przełamać przekonanie o tym, że o aborcji należy milczeć. Chcemy, aby jak najwięcej osób dostało rzetelną informację o możliwościach przerwania ciąży, która sprawi, że poczują się mnie samotne i bezpieczniejsze – deklarują członkinie grupy.

Zrób sobie aborcję – praktyczny przewodnik

Aborcyjny Dream Team stworzył w ramach minigrantu przewodnik zawierający informacje o tym, jak można przerwać ciążę w sytuacji, gdy nie jest to możliwe w polskim szpitalu. W przewodniku jest dużo informacji zarówno o aborcji farmakologicznej (domowej) oraz o aborcji w niemieckich czy holenderskich klinikach.

okaładka zinu o aborcji: potrzebujesz aborcji? nie jesteś sama! najważniejsze informacje

Publikację, razem z ADT, współtworzyły: Kobiety w Sieci, Women Help Women, Ciocia Basia i Abortion Network Amsterdam. Poradnik jest napisany prostym, zrozumiałym językiem, przyjaznym w odbiorze. Został oparty na doświadczeniach wyżej wymienionych grup oraz na wynikach badań i rzetelnej wiedzy medycznej. Zawiera m.in. wskazówki o tym, jak przygotować się do własnej aborcji farmakologicznej oraz informacje, jak wspierać inne osoby, które potrzebują aborcji lub właśnie przez nią przechodzą. Publikacja jest dystrybuowana na różnych wydarzeniach, można ją również pobrać w Internecie TUTAJ.

Kwota dotacji: 4 400,00 zł

Fot. Aborcyjny Dream Team

 

kontakt@femfund.pl  |  tel. 531 715 904  |  Wspólna 61/102, 00-687 Warszawa
NIP: 5272834934  |  KRS: 0000714824

Kodowanie: Michał Sepioło / FixMyPage, Piotr Chojnacki | Projekt graficzny: Marianna Wybieralska | Zdjęcia: .kolektyw