Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Zmapuj Siebie


Wszystkie mamy mocne strony!

Kolektyw trzech dziewczyn wspiera dziewczyny i kobiety w różnym wieku w budowaniu poczucia własnej wartości i świadomym znajdowaniu swoich ścieżek rozwoju. Dziewczyny wzmacniają uczennice szkół średnich w decydowaniu o swojej przyszłości, na przekór stereotypom dotyczącym kobiet na rynku pracy. “Nasza inicjatywa skierowana jest do dziewczyn i kobiet, które chcą świadomie decydować o sobie, poznać możliwe ścieżki rozwoju, ale przede wszystkim – zaakceptować siebie, swoje miejsce, sytuację, ciało i z takim bagażem – z podniesionym czołem i z odwagą kroczyć w przyszłość. Jest też nastawiona na budowanie siostrzanej społeczności, zrzeszającej dziewczynki, dziewczyny i kobiety, które szukają wzmacniającej kobiecej energii” – deklarują dziewczyny.

Kilka osób siedzi lub leży na podłodze, jedna z dziewczyn zapisuje coś na białej kartce papieru

Dzięki minigrantowi z FemFundu uczennice szkoły średniej z Biskupca wzięły udział w warsztatach “mapowania siebie”, a dorosłe kobiety z ich otoczenia – matki, siostry, nauczycielki, aktywistki – dowiadywały się, jak można wspierać młode dziewczyny w procesie ich rozwoju.

Idziemy o krok dalej

“Rozpoczęłyśmy swoje działania od warsztatów dla licealistek (…) Następnie poszłyśmy o krok dalej organizując kręgi dla kobiet wokół różnych tematów – zmian, przyszłości, kobiecości. W planach mamy też szkolenia dla osób pracujących z młodzieżą o naszej metodzie tak, aby szerzyć jej ideę coraz dalej. Tymi działaniami chcemy wspierać dziewczyny i kobiety w samodecydowaniu, w nabieraniu większej świadomości siebie i swoich możliwości oraz w podejmowaniu realnych kroków ku swojej wymarzonej przyszłości, a wszystko to bazując na siostrzanej atmosferze wzajemnego zaufania i wsparcia.”

Pieniądze z grantu wykorzystają na wyjazdowy warsztat rozwojowy dla grupy 15 licealistek, który odbędzie się w Górach Izerskich. Przed wyjazdem dziewczyny pracują indywidualnie z zainteresowanymi licealistkami i tworzą przestrzenie, by uczestniczki mogły się poznać. Uczestniczki warsztatów otrzymują również grupowe oraz indywidualne wsparcie po wyjeździe. W warsztatach biorą udział dziewczyny z różnych miejscowości z całej Polski.

Kwota dotacji: 8 800 zł

Fot. Paulina Anna Galanciak