Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Wiedźmy z Kolska


Kolsko

MiniGrant: upowszechnieniu własnego modelu działania na rzecz kobiet w niewielkiej wsi. Grupa stworzy mobilną wersję Miejsca Aktywności Kobiet na Wsi, zorganizuje cykl warsztatów „Siła i niezależność kobiet”.

 

O grupie

Wszystkie urodziłyśmy się na wsi i tu zdecydowałyśmy się spędzić nasze życie. Jesteśmy mamami, siostrami i przyjaciółkami. Połączyła nas chęć społecznej zmiany w wiejskim środowisku lokalnym.

Wiedźmy z Kolska to nieformalna grupa kobiet mieszkających w niewielkiej wsi w woj. lubuskim. Tworzą Miejsce Aktywności Kobiet na Wsi (MAK), w którym organizują warsztaty rozwojowe, koncerty, wystawy i spotkania ze specjalistkami, m.in. psycholożkami i seksuolożkami. Marzą o tym, by miejsce zamieszkania nigdy nie ograniczało kobiet w rozwoju i by osoby ze wsi stawały się dużą częścią feministycznej zmiany. Bliskie im są wartości siostrzeństwa, wzajemnego wsparcia i samostanowienia.

W naszej grupie decyzje podejmujemy kolektywnie. Każda z nas ma takie samo prawo głosu. Wsłuchujemy się w swoje potrzeby, a prace dzielimy według aktualnych możliwości czasowych, dając sobie prawo do odpuszczenia i odpoczynku.

 

Trzy kobiey w zwiewnych suknienkach idą boso polną ścieżką

 

O działaniu

Nadrzędnym celem Wiedźm z Kolska jest wzmacnianie podmiotowości i samostanowienia kobiet na wsi oraz zachęcenie ich do otwartego wyrażania siebie, by ich głosy były słyszalne i ważne w środowiskach lokalnych. W ramach MiniGrantu planują upowszechnić wypracowany przez siebie model działania na rzecz kobiet w niewielkiej wsi i stworzyć mobilną wersję Miejsca Aktywności Kobiet na Wsi. W planach cykl warsztatów „Siła i niezależność kobiet”, z którymi Wiedźmy dotrą do małych, wiejskich środowisk, gdzie „kończy się utwardzona droga, a diabeł mówi dobranoc”.

 

Kwota grantu: 5300 zł

Fot. Olena Herasym