Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Tulimy Mamy


Cieszyn

MiniGrant: grupa będzie kontynuować działania strażnicze, mające na celu monitorowanie jakość opieki okołoporodowej, na porodówce w Cieszynie oraz rozpocznie działania w kolejnej porodówce – w Bielsku-Białej.

 

O grupie

Uważamy, że rozrodcze prawa kobiet to nie tylko prawo do aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej, ale też prawo do godnego porodu i opieki okołoporodowej na najwyższym poziomie, zarówno w okresie ciąży, jak i połogu.

Tulimy Mamy to inicjatywa z Cieszyna, którą tworzą trzy specjalistki: Gosia – mama, dziennikarka i aktywistka, Natalia – mama i fizjoterapeutka uroginekologiczna i Olga – mama, doula i certyfikowana doradczyni laktacyjna. Stowarzyszenie walczy o poprawę usług i zmiany systemowe w opiece okołoporodowej, a także przeciwdziała odbieraniu praw pacjentkom, prowadząc działania strażnicze i edukacyjne w powiecie cieszyńskim.

Naszym nadrzędnym celem jest dawanie wsparcia drugiej kobiecie. Po wcześniejszych doświadczeniach już wiemy, że nasza działalność strażnicza ma wpływ na wprowadzenie pozytywnych zmian dla rodzących na lokalnych porodówkach.

 

Tulące się mamy podczas heppeningu grupy, jedna z kobiet trzyba czarnobiałe zjęcie matki z dzieckiem

 

O działaniu

Tulimy Mamy widząc, że ich interwencje na porodówce w Cieszynie prowadzą do konkretnych działań naprawczych ze strony personelu, postanowiły kontynuować działalność strażniczą. Dalszy monitoring porodówek pozwoli im sprawdzić czy wdrożone praktyki są podtrzymywane, przez co realnie wpływać na standardy opieki i postępowanie personelu. W ramach MiniGrantu Tulimy Mamy będą kontynuować działania w Cieszynie, jednocześnie rozszerzając je o kolejną porodówkę – w Bielsku-Białej.

 

Kwota grantu: 5300 zł

Fot. Rafał Soliński