Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Tranzycja.pl


cała Polska

MiniGrant: kampania społecznościowa skierowana do młodych osób transpłciowych na temat bezpiecznego podawania hormonów.

 

O grupie

Nasz feminizm polega na sprzeciwie wobec aktu przymusowego narzucenia podziału płciowego przy urodzeniu oraz odbierania autonomii cielesnej kobietom oraz mniejszościom płciowym.

Stały zespół tranzycja.pl to 8 osób z czego 6 jest transpłciowych. Grupa tworzy największą w Polsce bazę wiedzy dotyczącą transpłciowości i procesu tranzycji, są to m.in. ogólnopolska mapa specjalistów, 14 artykułów dotyczących procesu
tranzycji, raport o terapiach konwersyjnych, poradniki – dla lekarzy POZ, pracowniczy oraz pracodawczy. Stale przygotowują nowe treści, w tym poradnik dla dziennikarzy czy urzędników USC. Podstawowym celem grupy jest zapewnienie każdej osobie trans – niezależnie od sytuacji materialnej czy miejsca zamieszkania – dostępu do rzetelnych informacji dotyczących tranzycji, a także umacnianie poczucia samostanowienia i świadomości feministycznej.

Obecna sytuacja związana z brakiem rzetelnych materiałów video dotyczących przyjmowania zastrzyków hormonalnych stanowi medyczne zagrożenie dla społeczności osób transpłciowych.

 

zdjęcie osoby przy stoisku z ulotkami. na pierwszym planie plakat z napisem tranzycja.pl w tle tęczowa flaga.

 

O działaniu

Grupa stworzy kampanię społecznościową „Kłuj się bezpiecznie!” (materiały wideo w różnych formach na YouTubie, Facebooku, Instagramie i TikToku), której celem będzie zwiększenie świadomości społeczności młodych osób transpłciowych na temat bezpiecznego samodzielnego podawania hormonów. Nie wszystkie osoby decydujące się na tranzycję medyczną mają wsparcie najbliższych osób lub dostęp do przyjaznych gabinetów lekarskich, przez co wiele z nich wybiera drogę samodzielnego podawania sobie preparatów hormonalnych. Kampania będzie prezentować praktyczne umiejętności prawidłowego przyjmowania preparatów hormonalnych dla osób, które nie mają dostępu do profesjonalnej opieki pielegniarskiej i innych form wsparcia. Grupa liczy, że publikacja materiałów polepszy ogólne bezpieczeństwo w związane z przyjmowaniem terapii hormonalnej w Polsce.

 

Kwota grantu: 5300 zł

fot. Joanna Cisowska