Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Fundacja Trans-Fuzja


Warszawa

Od wsparcia bezpośredniego po działania edukacyjne i rzecznictwo

Trans-Fuzja Fundacja Na Rzecz Osób Transpłciowych działa na rzecz poprawy sytuacji społecznej i życiowej osób transpłciowych w Polsce. Fundacja zajmuje się rzecznictwem na poziomie krajowym i międzynarodowym, oferuje grupy wsparcia dla osób transpłciowych i ich rodzin w kilku miastach oraz grupy online, konsultacje psychologiczne, pomoc prawną związaną z korektą płci metrykalnej oraz indywidualne wsparcie związane z sytuacją życiową danej osoby. Prowadzi również różne działania edukacyjne, szkoli specjalistów_stki pracujące w ochronie zdrowia, studentów i studentki, kadrę szkół i inne organizacje oraz instytucje pomocowe. Prowadzi badania naukowe, wydaje raporty i materiały edukacyjne. Trans-Fuzja zajmuje się również promowaniem kultury osób transpłciowych, ich działalności artystycznej, przyznaje transonaty queerowym wydarzeniom kulturalnym.

Osoby na demonstracji z banerem "Refundacja teraz" i "Korekta płci po ludzku"

 

„Jesteśmy organizacją równocześnie za małą i za dużą (…)”

„Zmiana społeczna, jakiej potrzebuje transpłciowa społeczność w Polsce to zmiana immanentnie feministyczna – wymaga poruszenia fundamentów myślenia o płci w życiu społecznym. W swojej pracy kierujemy się przekonaniem, że dyskryminacja i wykluczenie ze względu na tożsamość płciową ma swoje źródła w nierównościach i opresjach patriarchalnych.” – deklaruje Trans-Fuzja. Fundacja współpracuje z innymi organizacjami i kolektywami feministycznymi, prowadzi również dla nich szkolenia, zapewnia dostęp do rzetelnej wiedzy o transpłciowości potrzebnej do budowania transinkluzywnych feministycznych przestrzeni, wspiera rozwój młodego transaktywizmu.

„Jesteśmy organizacją równocześnie za małą i za dużą – za małą ze względu na ograniczone możliwości finansowe powiększenia zespołu i zasoby w stosunku do potrzeb; za dużą, ponieważ to do Fundacji Trans-Fuzja należy zagospodarowywanie spraw dotyczących transpłciowej społeczności w różnych obszarach” – deklaruje Fundacja. Grant Mocy pozwoli Trans-Fuzji na powiększenie zespołu o osobę zajmującą się koordynacją pracy biura Fundacji, aby Fundacja mogła jeszcze sprawniej działać, skutecznie docierać z wiedzą i pomocą tam, gdzie jest to potrzebne i lepiej komunikować się wewnątrz i na zewnątrz.

Kwota grantu: 60 000 zł
Fot. Materiał własny grupy

 

Granty Mocy w 2022 roku zostały dofinansowane ze środków Urzędu Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec (Federal Foreign Ofiice) w ramach projektu „Civil society dialogue – including all voices”, realizowanego wspólnie z filia.die fraunestiftung.