Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Tęczowa Bezprzemocowa


Kraków

MiniGrant: realizacja dwóch odcinków podcastu dot. osób g/Głuchych LGBTQ+ o tematyce edukacyjnej z zakresu przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i wykluczeniu.

 

O grupie

Połączyła nas chęć aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i działania na rzecz kobiet i osób queerowych doświadczających przemocy, ale działania na własnych zasadach.

„Tęczowa Bezprzemocowa” to grupa – jak same o sobie mówią – nieustraszonych aktywistycznie osób m.in. prawniczek, psycholożek i aktywistek. Obecnie działania Tęczowej koncentrują się wokół edukacji i wsparcia: organizują spotkania otwarte o tematyce antyprzemocowej oraz prowadzą podcast edukacyjny. Docelowo chcą stworzyć przestrzeń, w której osoby z doświadczeniem przemocy otrzymają wsparcie psychologiczne oraz prawne, a także szerzej edukować na temat przemocy (także w relacjach queerowych i wewnątrz społeczności).

Jesteśmy przekonane, że taki materiał edukacyjny jest niezwykle potrzebny. Osoby g/Głuche często są wykluczane z tradycyjnych metod wsparcia, takich jak np. telefony zaufania w sytuacjach przemocowych.

 

kolaż zdjęć przedstawiający portrety siedmiu osób i logo organizacji. Logo to parasol w kolorach tęczy z napisem tęczowa bezprzemocowa.

 

O działaniu

Grupa nagra dwa odcinki podcastu dotyczące doświadczenia przemocy, wykluczenia i dyskryminacji g/Głuchych kobiet i osób queerowych. Odcinki będą symultanicznie tłumaczone na polski język migowy, a ich głównym celem będzie poinformowanie o tym, jak i gdzie g/Głuche osoby LGBTQ+ mogą szukać pomocy w sytuacajach przemocowych. Odcinki będą dostępne bezpłatnie na platformach streamingowych i rozpowszechnione przez akcje promocyjne w grupach docelowych. Swoim działaniem grupa pragnie odpowiedzieć na realną potrzebę, o której wie od społeczności osób g/Głuchych.

 

Kwota grantu: 5300 zł

fot. z materiałów własnych grupy