Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Stowarzyszenie Kociewie z Pasją


Tczew

Pogotowie Feministyczne: pilny grant na organizację feministycznego koncertu w Tczewie

 

O grupie

Jesteśmy grupą siedmiu uczennic szkół średnich. Każda z nas doświadczyła dyskryminacji na jakimś polu – czy to ze względu na płeć, wygląd, czy orientację seksualną. Rok temu postanowiłyśmy te doświadczenia przekuć w coś dobrego i tak zrodziła się koncepcja koncertu – ponieważ wszystkie dzielimy wspólną pasję, jaką jest muzyka.

Kociewie z Pasją tworzą nastolatki z Tczewa, które od dłuższego czasu wspólnie rozwijają swoje umiejętności wokalne. Okazało się, że poza miłością do muzyki łączą je też wspólne wartości – niezgoda na przemoc i dyskryminację. Zdecydowały się zorganizować koncert feministyczny, poruszający temat samoakceptacji, zdrowia psychicznego, krzywdzących stereotypów.

 

grupa uśmiechniętych osób

 

O działaniu

Chcemy chociaż na kilka godzin stworzyć atmosferę pełną siostrzeństwa i bezpieczną przestrzeń, bo wiemy, jak bardzo jest to potrzebne nam – kobietom – szczególnie teraz.

Koncert był już zaplanowany, sala zarezerwowana, promocja w toku, gdy… na kilka dni przed wydarzeniem wycofał się jeden ze sponsorów koncertu, któremu nie spodobał się feministyczny przekaz wydarzenia. Grupa złożyła więc wniosek do Pogotowia Feministycznego. Dzięki temu koncert „I am woman” jednak się odbył, a wzięło w nim udział 300 osób. Dla dziewczyn, które zainicjowały wydarzenie i same w nim wystąpiły, ważne było przede wszystkim poczucie wspólnoty i przekaz utworów, które wybrały. Osoby uczestniczące otrzymały też broszury z informacją, gdzie szukać wsparcia w razie problemów ze zdrowiem psychicznym i samoakceptacją.

 

Kwota grantu: 3000 zł
Fot. Materiały własne grupy