Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Spółdzielnia Myśli Kobiecej


Niepołomice

MiniGrant: Członkinie stowarzyszenia zrealizują działanie na rzecz kobiet doświadczających przemocy domowej – dyżury wolontariuszek „Siostrzany telefon” oraz zapewnią wolontariuszkom odpowiednie przeszkolenie.

 

O grupie

Wierzymy, że siostrzana pomoc w warunkach ogromnego stresu, strachu i braku stabilizacji życiowej może być ogromnym wsparciem, a przewodnictwo po wymogach formalnych ułatwi egzekwowanie kobietom swoich praw i zapewni im bezpieczeństwo.

Stowarzyszenie Spółdzielnia Myśli Kobiecej to grupa ponad 10 aktywnych działaczek, które wykonują pracę edukacyjną i pomocową na rzecz kobiet i ich rodzin w lokalnej społeczności Niepołomic. Do tej pory zorganizowały m.in. warsztaty wzmacniające dla nastolatek „Dziewczyńskie Centrum Mocy”, warsztaty profilaktyczno-edukacyjne dotyczące uzależnień i comiesięczne spotkania z kobietami przy kawie, by jak najlepiej poznać ich potrzeby. To właśnie z tych rozmów w kobiecym gronie wyłoniła się potrzeba kolejnych działań.

Przemoc domowa dotyka naszą lokalną społeczność. Niestety nie każda z osób dotkniętych przemocą potrafi znaleźć pomoc i zgłosić się do odpowiedniej instytucji. Naszym działaniem chcemy zapewnić mieszkankom gminy dedykowane wsparcie, które pomoże im odnaleźć się w wymogach administracyjnych.

 

Kolaż stworzony z czterech pionowych zdjęć działaczek z spółdzielni Myśli Kobiecej

 

O działaniu

Członkinie stowarzyszenia postanowiły stworzyć „Siostrzany telefon”, czyli regularny dyżur wolontariuszek, który wesprze kobiety w procedurze uzyskania systemowej pomocy (m.in. zakładanie niebieskiej karty, egzekwowanie pomocy od odpowiednich instytucji, korzystanie z interwencji kryzysowej, składanie zeznań). Wolontariuszki zostaną przeszkolone przez prawniczkę i psycholożkę.

 

Kwota grantu: 5000 zł

Fot. Agnieszka Regulicka