Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Sex Work Polska


Warszawa

O grupie

 

Sex Work Polska (SWP) to grupa działająca na rzecz osób pracujących seksualnie w Polsce – głównie osób identyfikujących się jako kobiety. Wśród osób, którym pomaga, są również osoby transpłciowe i nieheteronormatywne, osoby migranckie oraz osoby używające substancji. SWP zapewnia różnego rodzaju wsparcie – od interwencyjnego, psychologicznego, po socjalne. Pomoc otrzymują osoby doświadczające przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć, a także ubóstwa i wykluczenia mieszkaniowego. SWP jest kolektywem prowadzonym przez osoby mające doświadczenie pracy seksualnej – stanowią one 2/3 zespołu; w skład grupy wchodza również sojusznicy i sojuszniczki.

 

czerwone otwarte parasolki w dłoniach

 

O działaniu

 

Sex Work Polska działa na rzecz praw osób pracujących seksualnie przez budowanie rzetelnej wiedzy na temat branży usług seksualnych oraz świadczenie pomocy psychologicznej i prawnej (także w zakresie prawa migracyjnego). Grupa dociera do miejsc pracy osób świadczących usługi seksualne, rozdaje materiały profilaktyczne, prezerwatywy, lubrykanty oraz ulotki dotyczące zdrowia seksualnego i bezpiecznej pracy.

Kolektyw prowadzi całodobową linię telefoniczną, oferuje bezpłatne porady prawne, konsultacje psychologiczne, wsparcie w sytuacjach kryzysowych, dofinansowuje wizyty lekarskie i zakup leków. Organizuje warsztaty z zakresu redukcji szkód, WenDo oraz bezpieczeństwa pracy. W październiku 2023 Sex Work Polska otworzyło w Warszawie drop-in: bezpieczną przestrzeń, w której można prowadzić warsztaty, wspólnie spędzić czas, zjeść ciepły posiłek.

Sex Work Polska działa na rzecz samoorganizacji społeczności: stworzenia związku zawodowego i ruchu na rzecz praw pracowniczych osób pracujących seksualnie

 

Kwota grantu: 60 000 zł
Fot. Materiały własne grupy