Pomiń nawigację Przejdź do sekcji stopka"
zmień język
change language
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
kontakt@femfund.pl
wspieram@femfund.pl
granty@femfund.pl
531 715 904
736 060 436
ul. Wspólna 61/102
00-687 Warszawa
5272834934 0000714824 369316852
Logo Funduszu Feministycznego
Fundusz Feministyczny

Nasza Mozaika


Stanowice

MiniGrant: „nie-szkoła rodzenia” czyli warsztaty ze specjalistkami: położną/ certyfikowaną doradczynią laktacyjną, doulą, fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz fizjoterapeutką dziecięcą dla mieszkanek Oławy i okolic.

 

O grupie

Chcemy dać mamom więcej pewności siebie, by mogły szybciej i łatwiej znaleźć potrzebną pomoc i wsparcie, by wiedziały jak zadbać o siebie, a także o swoje dzieci i rodziny, wskazać im, gdzie ewentualnie mogą szukać dalszej pomocy.

Nasza Mozaika jest młodą fundacją, której trzon stanowi 6 zaangażowanych specjalistek, aktywnie działających na rzecz wsparcia mam, młodych rodziców oraz dzieci. Połączyły je osobiste doświadczenia oraz wspólne zainteresowania związane z macierzyństwem i rodzicielstwem. Jako mamy małych dzieci poznały smutne realia opieki okołoporodowej i trudności związane z brakiem alternatywnej oferty wsparcia dla młodych mam w ich okolicy. Dlatego dziś, łącząc dziedziny, którymi się zajmują – edukację okołoporodową, działalność społeczną i ekologiczną, a także fizjoterapię kobiecą i dziecięcą – chcą kompleksowo wspierać mamy i ich rodziny.

Wiemy z własnego doświadczenia, jak bardzo wykluczone mogą się czuć mamy małych dzieci. Mimo, że wiele mówi się o „wsparciu dla rodziców”, to i tak większość obowiązków związanych z wychowaniem i opieką nad dziećmi, zajmowaniem się domem oraz życiem rodzinnym spoczywa na kobietach.

 

Sześć dłoni ułożonych w kształcie promieni, symbol wsparcia

 

O działaniu

W ramach MiniGrantu Nasza Mozaika chce stworzyć zalążek „nie-szkoły rodzenia” dla mieszkanek Oławy i okolic, które poszukują informacji na tematy okołoporodowe, planujące macierzyństwo, są w ciąży lub tuż po porodzie. Planują spotkania i warsztaty z czterema specjalistkami: położną/ certyfikowaną doradczynią laktacyjną, doulą, fizjoterapeutką uroginekologiczną oraz fizjoterapeutką dziecięcą.

 

Kwota grantu: 5300 zł

Fot. z materiałów własnych grupy